×
Z podniku Toppidrettsveka si Novák veze umístění v TOP 15

Z podniku Toppidrettsveka si Novák veze umístění v TOP 15

25.08.2019

Běžec na lyžích Michal Novák se v podniku na kolečkových lyžích Toppidrettsveka vytáhl v prvních dvou závodech na top 15, celkově pak obsadil místo 19. Až na dřeň se jelo hlavně v pátek, kdy dopoledne závodníci absolvovali 25 kilometrů volně a odpoledne sprint volně.

V pátek se v norském Aure konaly hned dva závody. Dopoledne Novák nastoupil na start 25 kilometrů volnou technikou s hromadným startem a vyjel si 13. pozici. „Tento závod byl spíš o tom nezlomit hůl nebo lyži. Zkusil jsem první prémii, což mi s překvapením i celkem vyšlo na 3. místo a nějaké body. Poté jsem se snažil schovat do skupiny a šetřit síly,“ popisoval průběh prvního závodu Novák. „Před začátkem finálního stoupání se jelo opravdu pohodové tempo, myslel jsem, že mi do něj zbyde víc sil. Konečné 13. místo s přijatelnou ztrátou nakonec nebylo tak špatné,“ zhodnotil svůj výkon.

Jen o pár hodin později Nováka čekal sprint na 1,5 kilometru volně, kde v kvalifikaci vybojoval 8. příčku. Ve čtvrtfinále však udělal chybu a obsadil konečné 14. místo. „Cítil jsem, že jsem na tom fyzicky i rychlostně dobře. V části, kde jsem chtěl zrychlit jsem nezrychlil, protože bych měl delší stopu a pak se tam nechal zavřít,“ přiznal Novák. „Byl to hodně dlouhý den. Mezi kvalifikací a rozjížďkami bylo snad více času než mezi odpoledním závodem a kvalifikací,“ dodal.

Sérii závodů zakončila v Trondheimu stíhačka na 15 kilometrů klasicky, kterou Novák uzavřel celkovým 19. místem. „Nevěřil jsem, že dojedeme čelo závodu, protože jsme nejeli zas tak vysoké tempo. V předposledním kole mě to vyneslo až na čelo, což jsem úplně nechtěl. Na konci stoupání v posledním okruhu mi nezbyly síly na poslední zrychlení,“ vysvětlil.

Všechny své výkony Novák považuje za povedené. Jediné, co jej zarazilo, bylo zpětné zrušení bodování pro závod na 25 kilometrů včetně sprintových prémií, kde získal body. „Někomu se před stíhačkou počítaly dva závody a někomu (třeba mě) jen jeden i přesto, že jsem absolvoval dva, a to je podivné. Při prvním závodě údajně spadl kvůli vadě na kolečkové lyží Alexandr Bolšunov a nějací dva Italové a proto se to zrušilo. Hrálo to do karet hlavně Rusům s Nory, aby si mohli na sobotní stíhačku postavit dopředu Klaeba a Bolšunova,“ nechápal rozhodnutí organizátorů.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři