×
Výsledkově oba týmy táhly silné individuality, hodnotí po sezoně kouč juniorů a U23 Martin Koukal

Výsledkově oba týmy táhly silné individuality, hodnotí po sezoně kouč juniorů a U23 Martin Koukal

12.04.2020

S nově vzniklým družstvem do 23 let se letos trenér Martin Koukal radoval z prvních úspěchů na vrcholných akcích. Za pomoci asistenta Radka Šretra také kromě vedení U23 pořádal v přípravném období i juniorské reprezentační kempy. „Sportovci v obou týmech byli super motivovaní, pracovití a bezva parta,“ chválí soudržnost závodníků Koukal.

Vzít si pod křídla kromě pravidelných kempů juniorského družstva i nově vzniklý reprezentační tým do 23 let, byla letos hlavní náplň práce trenéra Martina Koukala. „Spolu s Radkem Šretrem bylo naším cílem vytvořit fungující družstvo a sportovcům zajistit nezbytné zázemí a pomoci jim udělat další krok směrem do reprezentačního áčka a ke Světovému poháru. Myslím si, že tento plán se podařilo splnit,“ uvedl Koukal. Z jeho pohledu jsou bezpochyby za letošek nejvíce vidět body ve SP u Ondřeje Černého a umístění Zuzany Holíkové v top 10 na MS U23. Výkonnost nejen těchto závodníků Koukala překvapila, za zmínku podle něj stojí také dvě 11. místa Tomáše Lukeše na MSJ nebo 2. místo Tomáše Dufka z OPA cupu v St. Ulrichu. Mezi ženami zase vyzdvihl vítězství Barbory Havlíčkové na OPA cupu v Tarvisiu a 4. příčku Adély Novákové na stejné akci. 

Trenér Martin Koukal byl nadšený i z celkového projevu obou družstev. „Sportovci v obou týmech byli super motivovaní, pracovití a bezva parta,“ chválí soudržnost závodníků Koukal. „Letní příprava se nám vydařila. Z pohledu obou týmu ale bohužel musím přiznat, že zima se nepodařila všem sportovcům tak, jak jsme chtěli,“ komentoval. Podle jeho slov tak výsledkově oba týmy táhly výrazné individuality. „Tato výkonnostní dysbalance se pak naplno projevila ve štafetách, které snad jen s výjimkou juniorů dopadly špatně,“ vysvětlil.

Za velkou výhodu považuje, že tým tvoří po dobu tří let stále stejní lidé, ať už co se servisu týče nebo i ve vztahu k závodníkům. „Díky tomu jsme opravdu dobře sehraní, všichni ví, co mají dělat. A já proto nemusím organizovat už skoro nic,“ řekl Koukal. V přechodném období je trenér v kontaktu hlavně se sportovci z družstva U23. „Bavím se s nimi převážně o vyhodnocení sezony. Trénink naštěstí tolik řešit nemusíme, zima skončila a sportovci teď mají tradiční posezonní volno,“ uzavřel Koukal.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři