×
Reprezentační tým žen zahájil přípravu na novou sezonu

Reprezentační tým žen zahájil přípravu na novou sezonu

05.06.2020

V Jizerských horách se poprvé po dlouhé pauze sešel reprezentační tým žen, který zahájil přípravu na novou sezonu. Na senzační výsledky z uplynulé sezony se bude pod vedením trenéra Jana France snažit navázat sedmičlenná sestava: Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Petra Hynčicová, Kateřina Janatová, Tereza Beranová, Zuzana Holíková a Barbora Havlíčková.

První tréninkový kemp absolvovaly české běžkařky nad Bedřichovem u rozhledny Královka, kde trénovaly od 25. do 30. května. „Především jsme chtěli, aby se tým potkal po pauze, která byla mnohem delší, než jsme předpokládali. Holky dostaly první informace o průběhu přípravy, ale také o nových partnerských i mediálních povinnostech a zároveň absolvovaly první focení. V kombinaci s tréninkem to proto pro ně bylo docela náročné,“ říká reprezentační kouč Jan Franc. „Musím říct, že po fyzické stránce na tom holky byly velmi dobře. Možná až moc dobře. A teď už to půjde jen nahoru,“ dodává s úsměvem.

Zajímavostí je, že v areálu hotelu Královka měly reprezentantky k dispozici moderní apartmány –rozhodly se totiž preferovat vlastní kuchyni před tou restaurační. Jejich kuchařské umění jste mohli obdivovat třeba na Instagramu Kateřiny Razýmové.

Vítejte na palubě!

Kvůli přípravě na maturitní zkoušky se soustředění nezúčastnila Barbora Havlíčková. Nováček týmu se učí a individuálně připravuje v domácích podmínkách ve Vimperku, kde se chystá maturovat na osmiletém gymnáziu. „Mám za sebou didaktické testy. Teď se musím opravdu zaměřit na ty ústní. Člověk přece maturuje jen jednou za život, tak tomu musím věnovat nějaký čas. Teda aspoň doufám, že budu maturovat jen jednou,“ vzkazuje talentovaná závodnice se smíchem.

Druhým benjamínkem je Zuzana Holíková, která sice v minulé sezoně absolvovala s týmem některá soustředění, jeho pevnou členkou se ale stala až letos.

„Obě holky byly za posun do týmu strašně rády. Loni měly dobrý pocit z toho, jak tým funguje a chtěly se stát jeho součástí,“ říká Jan Franc. „Zatím se tedy připojila jen Zuzka, která ale rychle zjistila, že ji čeká hodně práce a že holky jsou na opravdu vysoké úrovni. Bude ji to stát hodně dřiny ve všech složkách přípravy, zároveň je ale potřeba říct, že je na dobré cestě a když bude trpělivá, na jejich úroveň se posune.“

Kromě dvou zmíněných reprezentantek má tým i dalšího nováčka – zbrusu nový Volkswagen Transporter T6.1, který bude mít reprezentace k dispozici.

Jaká bude letní příprava?

V dalších měsících se bude většina tréninků odehrávat na českém území. „Vzhledem k tomu, že jsme nevěděli, jak dlouho budou trvat opatření spojená s epidemií koronaviru, naplánovali jsme i další kempy do Česka. V červnu strávíme deset dní v Novém Městě na Moravě, v červenci budeme deseti dní na Božím Daru. Zatím to vypadá, že v srpnu už budeme moci vyrazit na vysokohorskou přípravu do Livigna, kam bychom se pak chtěli vrátit ještě v říjnu, kdy už tam bude sníh. A mezitím bychom v září jeli do tunelu v Oberhofu. S otazníkem zatím zůstává listopad, kde čekáme na program světového poháru, abychom se mu přizpůsobili,“ popisuje Jan Franc.

Mezi jednotlivými kempy se pak reprezentační kouč bude věnovat svým svěřenkyním individuálně, absolvuje s nimi i tréninky na pásu pro kolečkové lyže v Jablonci nad Nisou a na podzim také druhé funkční vyšetření v Centru sportovní medicíny, které bude navazovat na květnové vyšetření.

Důležitou součástí přípravy budou i kolečkové lyže, na kterých se mimo jiné v září uskuteční mistrovství republiky na Ještědu.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři