×
Reprezentace najíždí první kilometry v tunelu s umělým sněhem

Reprezentace najíždí první kilometry v tunelu s umělým sněhem

19.08.2019

Běžci na lyžích pokračují v letní přípravě soustředěním v Německu. Do Oberhofu se reprezentace vrací již tradičně vždy v srpnu, kdy v tunelu s umělým sněhem hltá první kilometry ve stopě v sezoně.

V tomto období se sníh drží pouze na ledovcích ve vysoké nadmořské výšce. Tunel s umělým sněhem v německém Oberhofu je nedaleko a nabízí týmu výbornou možnost postavit se na lyže již během léta. Hlavní náplní kempu je srovnání sportovců v technice na lyžích obecně, ale i v rychlosti. Oproti té na kolečkových lyžích se totiž lehce liší a je proto potřeba aby si závodníci opět navykli na odlišný povrch.

Zvýšená pozornost trenérů je zaměřena na přechody, konkrétně z teploty v tunelu do teploty venkovní, mezi nimiž je rapidní rozdíl. Závodníci jsou těmto změnám vystavovaní dennodenně, je proto důležité, aby se sportovci po tréninku vždy plně uklidnili, než vyjdou ven z chladného prostředí tunelu. Pokud tak neučiní, vystaví se velkému náporu na dýchací cesty a může jim hrozit onemocnění. Doplňkově k lyžím se celým soustředěním prolíná také vytrvalostní běh spolu s rozvojem síly v posilovně.

Ženský tým stráví v Oberhofu celý týden, zatímco muži odjedou o dva dny dříve aby se přemístili do Nového Města na Moravě. Tam se o víkendu uskuteční Pohár Vysočina Areny v běhu na kolečkových lyžích. Běžně se závod koná v Krušných horách v německém Fichtelbergu, letos však bylo dějiště z důvodu oprav kolečkové dráhy přemístěno právě do areálu v Novém Městě na Moravě.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři