Razýmová na SP v Oslu obsadila 22. místo

3 min 42 s

V norském Oslu pokračoval podnik Světového poháru v běhu na lyžích. Jedinou Češkou v závodu byla Kateřina Razýmová, která se na klasické třicítce umístila na 22. pozici. „Vždycky je co zlepšovat, je potřeba dávat si reálné cíle," řekla po závodě Razýmová.

Pokračování Světového poháru v norském Oslu nevynechala běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová. Jako jediná česká zástupkyně se postavila na start třicítky klasicky s hromadným startem, kde v silné konkurenci obsadila 22.pozici. ,,Hned od startu se jelo hodně ostré tempo. Pohybovala jsem se ve skupince kolem 20. místa a musím říct, že se mi jelo dobře, navíc jsem měla skvělé lyže,” uvedla Razýmová. Kolem dvacátého kilometru ale musela zvolnit, protože ji začaly brát křeče. ,,Myslím, že jsem dnes měla na to bojovat o 18. místo, lyže svištěly a jelo se mi opravdu dobře,” popisovala. Po nepovedeném mistrovství světa je podle svých slov za tento výsledek ráda. ,,Když nepočítám uskočenou Therese Johaugovou, která si jezdí vlastní závody, tak i ta ztráta je relativně přijatelná. Vždycky je co zlepšovat, je potřeba dávat si reálné cíle,” dodala Razýmová.

S výsledkem Razýmové byl velmi spokojený i trenér ženské reprezentace Jan Franc. ,,Dneska to byl opravdu těžký závod a Katka ho zvládla moc dobře,” pochválil svou svěřenkyni. Velkou část závodu bojovala Razýmová o top 20. ,,Nakonec je z toho 22. místo. Musím poděkovat celému týmu za skvělou práci kolem závodu,” ocenil realizační tým Franc.

Po sérii vítězství na mistrovství světa v Seefeldu potvrzuje svou dominanci i nadále domácí závodnice Therese Johaugová, která uštědřila stříbrné Rusce Natalii Nepryaevové 1:45,9 sekundy. Bronzová skončila Švédka Ebba Anderssonová.