×
Příprava běžců na lyžích pokračuje v Oberhofu

Příprava běžců na lyžích pokračuje v Oberhofu

13.09.2019

Reprezentace běžců na lyžích po necelých třech týdnech opět odjela za sněhem do německého Oberhofu. V rámci letní přípravy najíždí v tunelu s umělým sněhem další potřebné kilometry.

Kemp navazuje na předchozí soustředění, jehož hlavní náplní bylo srovnání sportovců v technice na lyžích nejen obecně, ale i v rychlosti. Tentokrát nechybí ani Michal Novák, který se v srpnu zúčastnil závodů na kolečkových lyžích Toppidrettsveka v Norsku.

Závodníci i nadále najíždí co nejvíce kilometrů na sněhu, pracují ale také na zlepšení techniky, a to primárně v nadzávodní rychlosti. Reprezentace v tunelu zvládne dokonce dva vlastní závody. Jeden se pojede volnou technikou, druhý klasicky s intervalovým startem. V neposlední řadě sportovci také dochází do posilovny, kde pracují na rozvoji maximální síly. V průběhu kempu tým navštíví po dobu několika dní reprezentační doktor spolu s fotografem.

Do hor se běžci na lyžích vydají již v říjnu, kdy se na čtrnáct dní přesunou do italského Livigna. V listopadu je ještě čeká soustředění ve finském Rovaniemi a pak vypukne sezona opět nanovo v podobě prvního Světového poháru v Ruce.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři