×
Po Razýmové na Tour de Ski končí i sourozenci Novákovi a Schützová

Po Razýmové na Tour de Ski končí i sourozenci Novákovi a Schützová

01.01.2020

Den po odjezdu Kateřiny Razýmové opouští český tým na Tour de Ski další tři závodníci. Ze zdravotních důvodů odstupují z prestižního seriálu sourozenci Petra a Michal Novákovi, kvůli výkonnosti nebude pokračovat ani Sandra Schützová. Všichni z Toblachu odcestují ještě během středečního dne domů.

„U Petry a Michala jde čistě o zdravotní důvody. Je to velká škoda, oba měli velmi dobrou formu a Tour se pro ně nevyvíjela vůbec špatně, nicméně můžeme riskovat další průběh sezony,“ uvedl reprezentační trenér Jan Franc. „Sandra na Tour nepředváděla výkony, jaké by si sama představovala. Společně jsme se tak domluvili, že už v seriálu nebude pokračovat a odcestuje také domů,“ dodal.   

Novákové se vydařily první dva podniky Tour de Ski v Lenzerheide, po přejezdu do Toblachu se u ní však začaly projevovat zdravotní problémy. „Začalo mě bolet v krku, měla jsem ucpané dutiny, takže jsme se s doktorem rozhodli, že to zkusíme nějakým způsobem vyléčit a že úterý bude rozhodující. Bohužel se to doléčit nepovedlo, celý závod jsem jela jako s krabicí na hlavě a bez síly,“ popisovala Nováková. „Sice nejsem během roku náchylná na virózy, ale nejspíš jsem od někoho něco chytla. Moc mě to mrzí, protože jsem celou přípravu měla relativně bez zdravotních komplikací, před Tour jsem se cítila ve skvělé formě a seriál se pro mě nevyvíjel špatně. Nemoc je však pravděpodobně vážnějšího rázu, a proto, abych mohla závodit dále v sezóně, je nejdůležitější mít dobré zdraví. Proto jsem se rozhodla, že nebudu pokračovat,“ dodala.

Slibně se vyvíjející Tour předčasně skončila také pro Michala Nováka. „Nejsem zdravý, abych mohl podávat svůj nejlepší výkon. Je to ovlivněné asi více věcmi najednou, zřejmě k tomu nepřispěla nějaká viróza, která v týmu kolovala,“ řekl Novák, který by se chtěl zotavit co nejdříve i s ohledem na blížící se domácí podnik Světového poháru v Novém Městě na Moravě. „Rozhodli jsme se z Tour odstoupit i vzhledem k tomu, že by se stav mohl ještě víc zhoršit a pak by trvalo výrazně delší dobu se vrátit zpátky. Moc mě to mrzí, ale zkrátka to tak je,“ dodal.

Český tým tak bude v dalších etapách Tour de Ski pokračovat pouze ve tříčlenném složení Kateřina Janatová, Petr Knop a Adam Fellner.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři