Petra Nováková 14. ve stíhacím závodě, stejná příčka jí patří i po první polovině Ski Tour Canada

2 min 54 s

Se startovním číslem 15 a ztrátou pěti sekund na dvě závodnice před sebou vyrazila do sobotního stíhacího závodu na 10 km volnou technikou Petra Nováková. Hned po startu dojela Kylonenovou i Kowalczykovou a na třetím mezičase figurovala na 13. místě. Pak ale čtyřčlennou skupinku, do které přijela i Němka Ringwaldová, dojela velká skupina závodnic startující ve vlně. „Poznala jsem, jak silná ta vlna dokáže být. Docela brzy nás dojely a promíchaly jsme se. Ale bylo dobré, že jsem se držela pořád na špici,“ popisovala průběh závodu česká reprezentantka.

Zhruba od poloviny závodu se tak vytvořila velká skupina, ve které Petra Nováková bojovala o udržení své pozice až do cíle. „Bylo dobré, že jsem to táhla asi jen kilometr a půl z celého závodu a že jsem se ani v téhle skupině nikam nepropadala. Možná jsem trochu ztratila v posledním esíčku, kde se přede mě dostaly tři holky. Ve finiši už jsem si ale věřila, věděla jsem, že tam už mě nikdo nepředjede,“ komentovala svou 14. příčku. Ta jí patří i v celkovém pořadí Ski Tour Canada, která bude pokračovat po přeletu do Canmore v úterý – třetím sprintem.