×
Pechoušek a Beranová si v Drážďanech dojeli pro životní maxima. Na bodech i Janatová

Pechoušek a Beranová si v Drážďanech dojeli pro životní maxima. Na bodech i Janatová

11.01.2020

Jan Pechoušek i Tereza Beranová si v Drážďanech dojeli pro své doposud nejlepší výsledky ve Světovém poháru. Pechoušek obsadil ve sprintu volnou technikou devatenácté místo, Beranová skončila po účasti ve čtvrtfinále dvacátá. Hned za ní navíc dojela další česká běžkyně na lyžích Kateřina Janatová.

Z dopolední kvalifikace se do následných vyřazovacích rozjížděk probojovala hned trojice českých reprezentantů. Nejlépe se dařilo Kateřině Janatové, ta si do Drážďan přivezla dobrou formu z Tour de Ski a cílem kvalifikace se prohnala s osmým nejrychlejším časem. Tereza Beranová vybojovala postup z 26. místa, mezi muži se mezi elitu podařilo proniknout Janu Pechouškovi, který byl devětadvacátý. Naopak sítem kvalifikace se jen těsně nepodařilo proniknout Luďku Šellerovi, jenž obsadil 31. pozici. Spolu se Šellerem závod skončil kvalifikací i pro Petru Hynčicovou, Zuzanu Holíkovou a Ondřeje Černého.

Postoupivší česká trojice ukončila svou cestu ve čtvrtfinále. Smůlu si ve své rozjížďce vybrala Janatová, která zlomila hůl, přišla tak o šanci na postup a v celkovém hodnocení obsadila 21. pozici. O příčku před ní skončila její týmová parťačka Beranová, která si dvacátým místem připsala zatím nejlepší výsledek ve Světovém poháru v kariéře a po včerejším triumfu v exhibičním supersprintu měla v Drážďanech další důvod k radosti.

„Bylo to super. Popravdě jsem ani moc nečekala, že bych postoupila z kvalifikace. Škoda, že to ve čtvrtfinále nevyšlo na postup, ale i tak se mi ten závod moc líbil. Místy jsem měla pocit, že mi úplně nejely lyže, ale je těžké to posuzovat. Každopádně velké díky servisu, jak skvěle se o nás nejen tady stará,“ řekl Beranová. „Přijela mi sem fandit rodina, to bylo moc fajn. Jsem ráda, že mě dneska mohli vidět, a užila jsem si to i díky nim,“ dodala.

Pro zatím životní maximum si v Drážďanech dojel také Pechoušek. Jedinému českému zástupci ve vyřazovacích rozjížďkách se sice ze čtvrtfinále postoupit nepodařilo, i tak si ale dojel pro doposud životní 19. místo a také nejlepší český výsledek dnešního dne. Na body v seriálu Světového poháru dosáhl v individuálním závodě potřetí v kariéře, doposud bylo nejlepším výsledkem mladého sprintera 22. místo z předvánočního podniku v Planici.

„S kvalifikací jsem spokojený tak napůl. Měl jsem dva špatné momenty, které mě stály skoro postup. Naštěstí jsem se do třicítky probojoval. S rozjížďkou jsem naopak nadmíru spokojený. Taktika mi vyšla přesně tak, jak jsem chtěl. Bojoval jsem s čelem až do konce, za to jsem rád," popisoval Pechoušek. "Chtěl bych poděkovat servisu, dneska mi to opět letělo,“ dodal.

Prodloužený závodní víkend v Drážďanech uzavře v neděli team sprint. České barvy budou hájit tři dvojice ve složení Janatová s Hynčicovou, Beranová s Holíkovou a Šeller s Pechouškem.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři