Opět na bodech! Novák ve stíhačce 28.

4 min 7 s

I druhý závod Ski Tour 2020 přinesl Michalovi Novákovi další body. Ve stíhačce získal 28. místo a připisuje si tak vůbec první body z klasické distance. V Östersundu se k nejlepší třicítce přiblížila v sobotní distanci i Kateřina Janatová, ve stíhačce se však propadla na 58. pozici.

Ve stíhacím závodě klasickou technikou se Michalovi Novákovi podařilo udržet v nejlepší třicítce a dokonce si 28. místem pozici ještě vylepšit. Dosáhl tak na své první body z klasické distance. „Nechtěl jsem dneska ze začátku moc bláznit a držet si radši svoje tempo a techniku. Pak jsem ale jel dá se říct celý závod sám, skoro to pro mě byl intervalový závod. Před sebou jsem po celou dobu viděl Klaeba a skupinku a snažil se držet tempo, “ řekl o průběhu nedělní patnáctky Novák. „Hodně mi dnes pomohly lyže, byly skvěle připravené po všech stránkách. Velký dík proto patří servisnímu týmu,“ pochvaloval si skvěle připravené lyže Novák. V pondělí závodníky čeká volný den k regeneraci. „Nemám tyhle dny nicnedělání rád, ale prostě to k tomu patří. Možná si sednu k programování a užiju si cestu vlakem,“ dodal Novák.

Reprezentantka Kateřina Janatová byla po 37. místě v distanci volnou technikou odhodlaná v dnešní stíhačce bojovat o top 30. To se jí však nepodařilo naplnit a na deseti kilometrech klasickou technikou skončila na 58. pozici.

Pořadí mužů se v nedělní stíhačce promíchalo. Vítězem závodu se stal Nor Paal Golberg, stříbrný byl Rus Alexander Bolshunov a bronz bral Nor Martin Loewstroem Nyenget. Mezi ženami se stupně vítězů neměnily, opět dominovaly Norky. Prvenství si připsala Therese Johaugová před Heidi Wengovou a třetí Ingvild Flugstad Oestbergovou.

Závodníci se nyní přesunou do dějiště další etapy Ski Tour ve švédském Are. V pondělí je čeká volný den pro regeneraci a v úterý je na programu v pořadí již třetí závod, a to sprint volnou technikou.