×
Nováková byla na úvod ZOH 28. ve skiatlonu. Dnešek byl o vůli, říká

Nováková byla na úvod ZOH 28. ve skiatlonu. Dnešek byl o vůli, říká

10.02.2018

V prvním závodě běžců na lyžích na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se českým reprezentantkám nepodařilo atakovat nejvyšší příčky. V sobotním skiatlonu si nejlépe vedla Petra Nováková, která obsadila 28. příčku.

Skiatlon byl pro české běžkyně na lyžích premiérou na olympijských hrách. Ze čtyř zástupkyň se mezi nejlepších třicet podařilo v sobotním závodě probojovat pouze Petře Novákové, která dojela na 28. místě. „Myslela jsem, že klasika bude lepší, ale nějak mi to prostě nejelo. Docela jsem se trápila už v prvním kole tím, jak jsem chytla mezeru. Jelo se mi hodně těžce, hlavně psychicky. Opravdu jsem nevěřila, že bych zvládla přezout a jet ještě 7,5 kilometru bruslením. Naštěstí jsem ale po přezutí dokázala tu mezeru sjet, dokázala jsem pracovat ve skupině, trhnout jí, a nakonec z ní dojet první,“ uvedla Nováková.

I přesto, že její výkon stačil na top 30, nebyla spokojená. „Výsledek to je pěkný, ale pro mě ne úplně uspokojující. Na druhou stranu, i když jsem se 7,5 kilometru hodně trápila, dokázala jsem to krásně vytáhnout, a hlavně se s tím srovnat v hlavě. Nejhorší je, že jakmile mi to nejede a ostatní mi odjíždějí, tak pak nejedu pěkně technicky a hlava by to chtěla vzdát,“ popisovala boj sama se sebou Nováková. Díky vůli se jí podařilo krizi překonat a dostat se ve druhé polovině závodu do správného tempa. „Ve skatové části jsem se vzpamatovala a posunula se výš.“

I přes trápení ve skiatlonu se těší do dalšího závodu a věří v dobré umístění. „Dnešek byl o vůli, a to jsem nakonec zvládla. Takže je to takový výsledek napůl hezký, napůl nešťastný. Ale mám to za sebou, teď se hlavně zregenerovat na další závod,“ řekla Nováková. „Aspoň ale vím, že jsem byla schopná zvládnout něco, co by ostatní třeba i vzdali a můžu se těšit na tu skatovou desítku, protože jsem v ní dobrá a dokážu v ní jet,“ dodala.

Další česká závodnice Kateřina Beroušková obsadila 38. místo, nejmladší členka české výpravy Barbora Havlíčková 43. příčku a Petra Hynčicová 47. příčku.

Pro zlatou medaili si s přehledem dojela Švédka Charlotte Kallaová, na stříbrné pozici skončila legendární Norka Marit Björgenová a bronz brala Finka Krista Pärmäkoskiová.

V neděli se na start skiatlonu 15/15 kilometrů postaví muži. Přímý přenos závodu začíná v neděli v 7:15 na ČT sport.

 

KK Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři