×
Novák se vydal do Norska na závod Toppidrettsveka

Novák se vydal do Norska na závod Toppidrettsveka

22.08.2019

Jediný český zástupce běžců na lyžích odjel do Norska čelit světové konkurenci v populárním závodu Toppidrettsveka. Michal Novák při své premiéře nastoupí na start hned třikrát. Dva z těchto závodů se dokonce konají v tentýž den.

S českým reprezentantem odjel do Norska jako doprovod trenér Dušan Kožíšek. Dvojice se tak výjimečně odpojila od zbytku týmu, který se nyní připravuje na společném soustředění v německém Oberhofu. „Je důležité zkoušet nové věci, a především je dobré závodit i v létě. Navíc se tam sejde světová konkurence, proto tam jedu,“ vysvětlil Novák svou absenci na kempu. Sám nedokáže říct, co od své premiéry může čekat. „Jsem zvědavý, jak dopadnu. Především chci zjistit, v jaké formě se zrovna nacházím a také co je potřeba zlepšit,“ uvedl.

V pátek jej čeká náročná šichta v podobě dvou závodů v jednom dni. Dopoledne proběhne 25 kilometrů volně s hromadným startem, zatímco odpoledne nastoupí Novák na start sprintu volně. Následující den se v Trondheimu naváže stíhačkou na 15 kilometrů klasicky. „Bezpochyby to bude zajímavé. Myslím, že šance mám vyrovnané pro každý závod,“ uzavřel Novák.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři