×
Novák bere na SP v Drážďanech další body

Novák bere na SP v Drážďanech další body

12.01.2019

Další výborný výsledek na Světovém poháru a body pro Michala Nováka! Český běžec na lyžích v Drážďanech hladce prošel kvalifikací sprintu volně a v rozjížďkách vybojoval 24. pozici. Jako jediný z Čechů tak dosáhl na bodované příčky.

Rovinatý městský sprint na Světovém poháru v Drážďanech Michalu Novákovi sedl. Po postupu kvalifikací na 17. místě, se mu v následujících rozjížďkách podařilo vybojovat konečnou 24. pozici. „V kvalifikaci se letos jely dva okruhy a trať byla dlouhá, ani mi to nepřišlo jako sprint. Muselo se furt makat, nebyl tam odpočinek,“ uvedl Novák. „Necítil jsem ani laktát, ani vyčerpání, i po technické stránce to bylo dobré. Jízdu znepříjemnil akorát protivítr. Bylo náročné se trochu srovnat také po psychické stránce, kdy občas fouklo a člověka to mírně zabrzdilo,“ popisoval podmínky na trati.

Závod mužů se podle Nováka jel především takticky. „Rozjížďka byla spíše takový vabank. První kolo bylo pomalé a závodilo se až v kole druhém. Takticky jsem to odjel dobře, pak jsem to ale prohrál v absolutním sprintu na posledních desítkách metrů, kde mě ti borci přesprintovali. Prostě jsem na ně neměl,“ přiznal Novák. Luděk Šeller obsadil 39. příčku.

Do team sprintu Novák nastoupí po boku Luďka Šellera. „Strašně se na team sprint těším, bude to zábava, i když má pršet. Můžeme si zkusit jízdu v kontaktu častěji než jen jednou za dlouhou dobu, což bude zajímavé,“ řekl Novák. Jaký výsledek by tedy ve sprintu dvojic týmové parťáky uspokojil? „Postup do finále bychom s Luďkem ocenili, byl by to obrovský úspěch a doufáme, že se nám to podaří,“ dodal odhodlaně Novák.

Mezi muži nenašel přemožitele Nor Sindre Björnestad Skar, za ním skončil Rus Gleb Retivykh a trojici nejlepších uzavřel opět Nor Erik Valnes.

Ze třech českých reprezentantek byla ve sprintu nejblíže k postupu Kateřina Janatová na 34. pozici. K bodovanému umístění jí chybělo 1,35 sekundy. „S dnešním výsledkem jsem spokojená, myslím si, že jakékoliv umístění kolem třicítky pro mě znamená další posun,“ řekla po závodě Janatová. Nezvyklý profil trati v Drážďanech jí nakonec vyhovoval. „Na trati jsem se cítila opravdu dobře, městský sprint se mi moc líbí, i když je pro něj specifická rovina. Není tam žádný sjezd, sotva jsem šla do vajíčka, hned jsem musela zase začít pracovat,“ popisovala netradiční průběh závodu. „Bylo to hodně dlouhé, jsem ale ráda, že už i v takto dlouhém sprintu dokáži udržet krok a pohybovat se kolem bodovaných příček. Je to pro mě ohromný posun,“ řekla Janatová. Petra Hynčicová skončila na 45. místě a Tereza Beranová o příčku za ní.

Do nedělního sprintu dvojic nastoupí Kateřina Janatová spolu s Petrou Hynčicovou. „Zítra to pro mě bude novinka, protože jsem ještě nikdy nejela team sprint na takové úrovni,“ těší se do druhého závodu Janatová.

Sprint žen si jednoznačně podmanily Švédky. Pro vítězství si přijela Stina Nilssonová, stříbro a bronz braly její krajanky Maja Dahlqvistová a Jonna Sundlingová.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři