Na závěr OPA Cupu v Itálii hned tři čeští běžci v TOP 10

4 min 2 s

Neděle na Kontinentálním poháru OPA medaili české výpravě nepřinesla. V italském Tarvisiu byly ale i tentokrát české barvy hodně vysoko. V závěrečném skejtu dojeli hned tři čeští běžci na lyžích v elitní desítce. Nejvýše byla Kateřina Janatová na páté příčce, v juniorských kategoriích obsadili shodně sedmé místo Barbora Havlíčková a Tomáš Lukeš.

Po zlatu ze sprintu a stříbru ze sobotní klasiky to Kateřině Janatové v závěrečném nedělním závodu volně na medaili nevyšlo. I tak se ale probojovala mezi nejlepší a obsadila pátou příčku. Sedm a půl kilometr zvládla v čase 20:08.8 a na vítěznou Italku Elisu Brocardovou ztratila 31 sekund a sedm desetin, od bronzu jí dělilo 9,4 vteřiny. Sandra Schützová uzavírala nejlepší patnáctku, Zuzana Holíková byla šestadvacátá.

Své zástupce v TOP 10 měla české výprava i v obou juniorských závodech. Včerejší medailisté, zlatá Barbora Havlíčková a bronzový Tomáš Lukeš, v nedělních skejtech dojeli shodně na sedmém místě. Mezi juniorkami byly do třicítky další tři Češky. Adéla Nováková a Jolanta Byrtus se seřadily na jednadvacátém a dvaadvacátém místě, Kateřina Tůmová byla šestadvacátá. Jakub Švejda skončil čtyřiadvacátý a Michael Schütz se do třicítky o jediné místo nevešel.

Vůbec poslední závod celého prodlouženého víkendu v italském středisku patřil mužům, kteří měli na programu patnáct kilometrů volně. Nejvýše z Čechů byl Tomáš Kalivoda, který dojel na sedmnáctém místě. Do třicítky byl ještě Jonáš Bešťák, jenž skončil šestadvacátý.

Přestože v neděli další medaile nepřibyly, odváží si český tým z Kontinentálního poháru OPA pořádnou sbírku. Celková bilance jsou tři zlaté medaile, o které se postaraly Janatová s Antošovou v pátečních sprintech a Havlíčková v sobotní klasice, jedno stříbro Janatové a jeden bronz Lukeše.