Minitour v Lillehammeru završily triumfy domácích. Razýmová skončila 48.

3 min 41 s

Závěr minitour Světového poháru v norském Lillehammeru ovládli domácí závodníci. Nedělní stíhačky na 10 a 15 kilometrů klasicky vyhráli Therese Johaugová a Didrik Tönseth. Oslabená česká reprezentace nebodovala. Nejlepší umístění si připsala Kateřina Razýmová, která skončila na 48. pozici.

Při absenci zraněné Petry Novákové byla Kateřina Razýmová jedinou českou zástupkyní ve startovním poli stíhacího závodu žen na deset kilometrů klasicky. Na trať vyrážela z 51. místa a v cíli si polepšila od tři příčky.

„Nepovedený včerejší závod mě odsoudil k tomu, že jsem startovala kousek před vlnou a v podstatě celou dobu jsem po trati jela sama. Měla jsem 44. čas dne, to nejsou zrovna příčky, na kterých bych se chtěla pohybovat. Ale je tam nějaké zlepšení a musím teď výsledky brát tak, jak jsou,“ řekla Razýmová. „Jelo se mi ale lépe než včera. Doufám, že jsem to trošku prošťouchla a výsledky půjdou už jen nahoru. A lyže na stoupání jsme měli skvělý, to určitě pomohlo v těch prudkých pasážích,“ dodala.

Také mužská část reprezentace oproti začátku minitour zeštíhlela. Do nedělní stíhačky na 15 kilometrů klasicky nemohl odstartovat Michal Novák, jenž sobotní distanční závod nedojel kvůli zlomené lyži. Petr Knop si oproti sobotě o pět příček pohoršil a dojel na 70. místě, Adam Fellner skončil dvě pozice za ním.

Stíhačku mužů naprosto ovládli Norové. Vyhrál Didrik Tönseth, který v napínavém finiši porazil svého krajana a vítěze sobotního skejtu Sjera Röthea, bronz bral další domácí závodník Emil Iversen. Také mezi ženami dominovala Norka. Therese Johaugová zvítězila před druhou Švédkou Ebbou Anderssenovou a krajankou Ingvild Flugstad Östbergovou, která skončila třetí.