Martin Jakš znovu na bodech. Ve Falunu dojel šestadvacátý

2 min 39 s

Martin Jakš si doběhl pro další body v sezoně. Český běžec na lyžích skončil na Světovém poháru ve švédském Falunu v závodě na 30 kilometrů klasicky s hromadným startem na dvacátém šestém místě. Petra Nováková na body nedosáhla a obsadila 41. příčku.

Jakš se od startu pohyboval na hranici třicítky, body si však utéct nenechal. V závěru zabral, posunul se o pár příček výše, obsadil 26. místo a připsal si dalších pět bodů do průběžného hodnocení Světového poháru.

Ve Falunu kralovali závodníci z Norska, kteří obsadili hned čtyři příčky v elitní pětce. Z vítězství se radoval Emil Iversen před vedoucím mužem celkového pořadí SP Martinem Johnsrudem Sundbym a třetím Švédem Callem Halfvarssonem.

Jediná česká závodnice ve startovním poli závodu na 15 kilometrů klasicky s hromadným startem Petra Nováková ani ve Falunu na první body aktuální sezony nedosáhla. Obsadila jednačtyřicáté místo se ztrátou 4:51,7 minuty.

Také závod žen suverénně opanovaly reprezentantky Norska. Svůj třetí triumf po návratu z mateřské dovolené oslavila Marit Björgenová, druhá skončila Ingvild Flugstad Östbergová a třetí příčku vybojovala Heidi Wengová, která si tak navýšila vedení v průběžném hodnocení seriálu.