Janatová zakončila Tour opět na bodech, v celkovém hodnocení je 27.

4 min 24 s

Etapový závod Tour de Ski završil tradiční výjezd do sjezdovky na vrchol Alpe Cermis. Z českých závodníků opět bodovala Kateřina Janatová, v distanci volně s hromadným startem vybojovala 29. pozici. V celkovém pořadí pak dosáhla na 27. místo.

Životní formu v této sezoně potvrzuje Kateřina Janatová, která jako jediná z českých závodnic absolvovala celý seriál Tour de Ski. Ve finálním náročném výjezdu do sjezdovky na vrchol Alpe Cermis svým 29. místem ukázala, že dokáže konkurovat světové špičce. „Jsem opravdu nadšená, že jsem měla možnost Tour dokončit. Je to taková oslava běžeckého lyžování a byla to opravdu skvělá zkušenost. Jsem moc ráda, že jsem to zvládla,“ řekla Janatová. „Myslím si, že to jsou mé doposud nejlepší výsledky, takže jsem moc spokojená,“ radovala se po dokončení celého seriálu. Proslulý výjezd do sjezdovky absolvovala vůbec poprvé. „Dnes jsem se už snažila jen jít a jít, pokračovat dál a zdárně to dokončit. Možná to bylo i tím, že jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu, protože jsem si tu trať ani neprojela. Je to prostě dlouhý kopec a nechtěla jsem se unavit před dalšími závody,“ přiznala.

V celkovém hodnocení všech etap Janatová obsadila konečnou 27. pozici. Vydařené výsledky v letošní sezoně podle svých slov očekávala. „Musím říct, že jsem sama sebe ani nepřekvapila, protože už v létě a v té přípravě jsem věděla, že je vše na dobré cestě. Cítila jsem se dobře a věřila tomu, že letos ty výsledky přijdou,“ dodala Janatová. Na distanci volně s hromadným startem skončili čeští zástupci Petr Knop 40. a Adam Fellner 45. V celkovém hodnocení pak Knopovi patří 41. příčka a Fellnerovi 47. pozice.

Poslední závod seriálu Tour de Ski suverénně ovládly norské závodnice. Svou dominanci opět potvrdila Therese Johaugová s náskokem necelé jedné minuty na Heidi Wengovou a třetí Ingvild Flugstad Oestbergovou. I v mužské kategorii Norové obsadili nejvyšší medailová umístění. Pro vítězství si přijel Simen Hegstad Krueger před stříbrným Sjurem Roethem, bronz získal Rus Alexander Bolshunov.