Jakš na ZOH 9. ve skiatlonu, za zády nechal i norskou hvězdu Klaeba

3 min 51 s

Druhý závod běžců na lyžích na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu patřil mužskému skiatlonu. Na start nedělního závodu se postavili tři čeští reprezentanti. Skvělý výkon předvedl zkušený Martin Jakš, který projel cílem na 9. místě.

Skiatlon byl pro muže prvním představením na olympijských hrách. Z českých zástupců do závodu nastoupili tři závodníci, a to Martin Jakš, Aleš Razým a Petr Knop. Výbornou formu prokázal zkušený Jakš, který vybojoval 9. místo. Za zády tak nechal i hvězdu této sezóny Nora Johannese Hösflota Klaeba. „Při klasice jsem ve druhém kole myslel, že mám po závodě. Nakonec ale přední skupina trochu zvolnila a k předávce se nám povedlo jim víc přiblížit,“ uvedl Jakš.

Ve druhé polovině závodu bruslením se snažil dotáhnout nabrané manko. „V prvním kole skatu jsem to rozjel na plné obrátky, abych se dotáhl, a to se mi naštěstí podařilo. Pak mě ale ve třetím kole začaly chytat křeče. Postupně však odezněly a krizi se mi nakonec podařilo překonat,“ popisoval průběh skatové části Jakš.

„Opravdu mě dnes podržely skvěle připravené lyže v bruslení,“ chválil práci servisního týmu. „S výsledkem jsem na konec velmi spokojený,“ dodal Jakš. Další čeští závodníci Petr Knop obsadil 38. místo a Aleš Razým 55. pozici.

Jasnou dominanci potvrdili Norové, kteří obsadili první tři místa. Vítězství vybojoval Simen Hegstad Krueger, pro stříbrnou medaili si dojel Martin Johnsrud Sundby a bronz získal Hans Christer Holund.

V pondělí se budou závodníci věnovat převážně regeneraci, protože je naplánovaný den volna. V úterý program pokračuje klasickým sprintem, který bude vysílán živě na ČT sport od 9:30 kvalifikací mužů a žen. Semifinále a finále bude možné sledovat od 12 hodin.