×
Český den na OPA Cupu v Planici! Havlíčková zlatá, Kozlovský bronzový

Český den na OPA Cupu v Planici! Havlíčková zlatá, Kozlovský bronzový

10.02.2019

Čeští junioři se blýskli na Evropském poháru OPA ve slovinské Planici. Závěrečné závody volným stylem s hromadným startem vynesly České republice hned dvoje stupně vítězů. Barbora Havlíčková si dojela pro páté vítězství sezony, Vladimír Kozlovský vybojoval bronz a spolu s ním také svůj nejlepší dosavadní výsledek v rámci seriálu OPA. „Myslím, že výsledky hovoří za vše. Je to paráda, budeme odjíždět spokojení,“ říká trenér juniorské reprezentace Martin Koukal.

Statistika Barbory Havlíčkové v aktuální sezoně Evropského poháru OPA je fantastická. Nastoupila do sedmi závodů, pouze jedinkrát se nevešla na stupně vítězů a na kontě má už pět zlatých kovů. Ten zatím poslední přidala česká juniorka v neděli ve slovinské Planici v závodě na deset kilometrů volně s hromadným startem.

Po pátečním sedmém místě ve sprintu a sobotním bronzu z klasické pětky jela Havlíčková skvěle také v neděli. Od začátku závodu se pohybovala na předních pozicích, před cílem všem soupeřkám trochu poodjela a v čase 25:08.5 si dojela pro vítězství. Druhá Němka Lisa Lochmannová dorazila do cíle se ztrátou osmi vteřin, třetí skončila její krajanka Amelie Hofmannová.

„Bára jela znovu fantasticky. První dvě kola to táhla, pak jsme jí řekli, aby se chvilku schovala, tak jela v balíku na třetím, čtvrtém místě. S Němkou Lochmannovou potom poodjely zbytku startovního pole a ve stoupání zhruba kilometr a půl před cílem za to Bára vzala, vytvořila si náskok i na Lochmannovou a pak už dojela sama,“ popisoval trenér juniorské reprezentace Martin Koukal.  Skvělý výkon předvedla také další česká závodnice na startu Pavlína Votočková, která obsadila desáté místo.

Při závěrečném slavnostním ceremoniálu měla Česká republika na stupních vítězů nakonec hned dvojí zastoupení. Na volné patnáctce s hromadným startem juniorů vybojoval skvělé třetí místo Vladimír Kozlovský, který si tak připsal zatím svůj nejlepší výsledek v OPA Cupu v kariéře. O bronzu rozhodl devatenáctiletý závodník až úplně v závěru skvělým finišem. „Závod mi vyšel takticky. V průběhu jsem prodělal jednu menší krizičku, v závěru jsem měl dost sil. Musím vyzvednout práci servisu v čele s J. Baranykem,“ řekl po závodě Kozlovský. ,,Myslím, že základem pro podobné výsledky však musí být mimojiné větší podpora juniorské a U23 kategorie, tady u nás v Česku,“ dodal.

„Francouz Chappaz, který vyhrál, a druhý Němec Moch zhruba v polovině trati všem ujeli a za nimi se vytvořila osmičlenná skupinka, ve které se pohyboval i Vláďa. V posledním kole se rozhodovalo až těsně před stadionem. Do posledního kopečku šel Vladimír jako čtvrtý, přespurtoval třetího Francouze Loveru a v cílové rovince už se před ním udržel. Byl to vynikající finiš,“ hodnotil Koukal.

V seniorské kategorii si pro pěkný výsledek dojela Anna Sixtová, která do cíle masáku přijela třináctá. Její týmová kolegyně Zuzana Staňková skončila devětadvacátá. Jediný český zástupce mezi muži Tomáš Kalivoda obsadil ve dvacetikilometrovém závodě devětatřicátou pozici.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři