×
Český den na OPA Cupu! Janatová byla ve sprintu první, Hynčicová třetí

Český den na OPA Cupu! Janatová byla ve sprintu první, Hynčicová třetí

15.03.2019

První den na Evropském poháru OPA v německém Oberwiesenthalu patřil českým reprezentantům! Úvodní sprint volně ovládla Kateřina Janatová, kterou navíc na stupně vítězů doprovodila bronzová týmová parťačka Petra Hynčicová. Českým závodnicím se dařilo také v juniorské kategorii, kde se na šestém a sedmém místě seřadily Barbory Havlíčková a Antošová.

Kateřině Janatové se podařila už kvalifikace. Trať dlouhou 1,4 kilometru projela v čase 3:01.57 a obsadila druhou příčku. V následných finálových rozjížďkách dokázala svou pozici ještě vylepšit a dojela si pro celkové vítězství. Petra Hynčicová prošla kvalifikací ze třináctého místa a v samotném závodě si polepšila o rovných deset míst. Janatovou doplnila na stupních vítězů, kam vystoupala pro bronz. Mezi české reprezentantky se dokázala vměstnat pouze italská závodnice Ilaria Debertolisová.

„Sprint skejtem je moje nejoblíbenější disciplína, takže jsem se cítila opravdu dobře. Podmínka byla docela těžká, sněžilo a trochu se to umydlilo, v kvalifikaci mi chvilku trvalo, než jsem se s tím srovnala, ale nakonec to bylo dobrý,“ řekla Janatová. „Trať byla zvláštní v tom, že se odstartovalo, vlastně hned se jelo z kopce a pak už pořád jenom do kopce. Celou dobu jsem musela pracovat, člověk si vůbec nikde nemohl odpočinout. Nakonec to byl fakt těžký sprint, i když trval jenom tři minuty. Snažila jsem se vždy jet z prvního místa. Vzhledem k tomu, že sněžilo, byla vyjetá jen jedna stopa, nedalo se tak moc předjíždět. Tahle taktika mi vyšla a vyhrála jsem ve finiši,“ dodala.

Vítězství v Oberwiesenthalu pro ni bylo o to sladší, že se jednalo o její první triumf v rámci OPA Cupu v kariéře. „Moc si toho vážím. Užívám si to a jsem strašně ráda, že i na konci sezony mám dostatek sil do závodu. Pomohly mi také lyže, které jsem měl vážně skvělé. Servis na OPA Cupu funguje výborně, zaslouží si velkou pochvalu. Celý dnešek byl super,“ radovala se dvaadvacetiletá závodnice.

Další z kvarteta českých závodnic Kateřina Razýmová obsadila šestnáctou pozici, Sandra Schützová dojela na 24. místě. Mezi muži se nejlépe z Čechů umístil patnáctý Jan Pechoušek, hned za ním skončil Luděk Šeller. Další dva závodníci se umístili ve čtvrté desítce, Tomáš Kalivoda byl pětatřicátý, Miroslav Rypl devětatřicátý.

Česká vlajka byla hodně vidět také v juniorské kategorii. Barbora Havlíčková nejprve ovládla kvalifikaci a v závodě poté dojela na šestém místě. V elitní desítce jí navíc doplnila Barbora Antošová, která skončila sedmá. Čtvrtá z kvalifikace Zuzana Holíková obsadila třináctou příčku a hned za ní se umístila Pavlína Votočková. Z juniorů úvodní sprint nejlépe vyšel Vladimíru Kozlovskému, jenž bral šestnácté místo. Tomáš Lukeš skončil čtyřiadvacátý.  

Seriál Evropského poháru OPA bude v německém Oberwiesenthalu pokračovat sobotními závody s hromadným startem a vyvrcholí v neděli, kdy jsou na programu stíhací závody v seniorské kategorii a štafety v kategorii juniorů.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři