×
Běžce na lyžích čeká sprinterský víkend v Drážďanech

Běžce na lyžích čeká sprinterský víkend v Drážďanech

09.01.2020

Sezona běžců na lyžích pokračuje podnikem Světového poháru v Drážďanech, kam se sjede světová sprinterská špička. O víkendu nebude na startu chybět ani sedmička českých zástupců v čele s Kateřinou Janatovou.

Seriál závodů Světového poháru pokračuje již tento víkend nedaleko českých hranic v Drážďanech. Oba dny se ponesou ve sprinterském duchu.  V sobotu je na programu sprint volnou technikou, v neděli se uskuteční týmový sprint dvojic. Konečná nominace do team sprintu bude oznámena až po sobotním závodě.

V pátek navíc proběhne exhibiční závod v podobě supersprintu. Sportovci zde porovnají síly na zhruba stometrové rovině. Jedná se o jeden ze série závodů rozložených do celé zimy, které však nejsou součástí Světového poháru.

S dosavadními výsledky českého týmu ve sprintu jsou reprezentační trenéři spokojení. „Řekl bych, že se nám daří navázat na loňský rok. Byl bych rád, když by se tenhle víkend alespoň dvěma holkám povedlo postoupit z kvalifikace a v neděli jednomu týmu do finálové rozjížďky,“ uvedl Franc.

Na Tour de Ski předvedla výbornou formu Kateřina Janatová, která ji jako jediná z žen dokončila finálním výjezdem do sjezdovky na vrchol Alpe Cermis. „Katka se na Tour potkala s formou, proto jsme se také v jejím průběhu rozhodli, že ji dotáhne do konce. I teď se cítí dobře a má chuť závodit, proto by měla startovat jak v Drážďanech, tak o týden později v Novém Městě na Moravě,“ řekl Franc. Po těchto dvou událostech bude veškerá příprava směřovat k dalšímu vrcholu sezony, a to březnovému mistrovství světa do 23 let.

 

Světový pohár Drážďany

11.1.2020 (sobota) - sprint volně

12.1.2020 (neděle) – team sprint

Petra Hynčicová, Kateřina Janatová, Tereza Beranová, Zuzana Holíková

Luděk Šeller, Jan Pechoušek, Ondřej ČernýGenerální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři