Bešťák ve skiatlonu na šampionátu v Gomsu doběhl 21., Sixtová dvaadvacátá

3 min 25 s

Na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve švýcarském Gomsu byly na programu poslední dva individuální závody. Ve skiatlonu kategorie U23 si pro nejlepší výsledek z českých reprezentantů dojel Jonáš Bešťák, jenž obsadil 21. příčku. Podobně dobře se mezi ženami vedlo i Anně Sixtové, která skončila na 22. místě.

Že ho v Gomsu zastihla dobrá aktuální forma, přesvědčil Jonáš Bašťák už ve středečním závodu na patnáct kilometrů klasicky, kde si dojel pro sedmnácté místo. A na to dokázal navázat také ve skiatlonu na dvakrát 15 kilometru. V něm se český závodník od začátku do konce pohyboval na předních pozicích třetí desítky. Klasickou část dojel na 23. místě, v následném skejtu pak svou pozici ještě o dvě příčky vylepšil a dojel jednadvacátý. Další dva čeští závodníci Jan Pechoušek a Luděk Šeller závod nedokončili.

Ve skiatlonu žen na dvakrát 7,5 kilometru se do nejlepší třicítky vešly dvě české závodnice. Anna Sixtová obsadila 22. příčku a Zuzana Staňková doběhla o čtyři místa za ní na šestadvacátém místě. Po přezouvání byla ve třicítce i třetí z českých reprezentantek Kateřina Janatová, ve skejtové části se ale o několik pozic propadla a skončila třicátá čtvrtá.

Skiatlony kategorie do 23 let ukončily individuální program mistrovství světa. Definitivní tečku za šampionátem v Gomsu udělají sobotní štafety juniorů. Dívky ve složení Zuzana Holíková, Barbora Havlíčková, Pavlína Votočková a Tereza Holá se vydají na trať v 10:30, štafeta chlapců Ondřej Černý, Kim Žalčík, Vladimír Kozlovský a Jiří Mánek odstartuje o dvě hodiny později.