×
Zuzana Holíková brala na úvod Evropského olympijského festivalu mládeže páté místo

Zuzana Holíková brala na úvod Evropského olympijského festivalu mládeže páté místo

13.02.2017

Skvělý start na Evropském olympijském festivalu mládeže v tureckém Erzurumu si připsala Zuzana Holíková. Nadějná česká běžkyně na lyžích dojela závodě na pět kilometrů klasicky s intervalovým startem na parádním pátém místě.

Do klasické pětky s intervalovým startem Holíková vyrazila s číslem šest, mezi favoritky se tedy neřadila. Přesto její jméno dlouho zářilo na prvním místě. Předčily ji jen čtyři závodnice. Od bronzu ji nakonec dělilo necelý pět sekund.

„Tenhle závod byl těžký jako blázen. Tratě jsou tu vysoko položené, takže občas je problém s dýcháním, ale kupodivu i přesto se mi závodilo dobře,“ líčila sedmnáctiletá závodnice. „Jsem moc ráda, že to takhle dopadlo. Páté místo v evropské konkurenci je pro mě nádherné, jsem absolutně spokojená,” dodala.

Ve své dosavadní běžecké kariéře řadí umístění v TOP 5 na Evropském olympijském festivalu mládeže úplně nejvýš. “Vůbec jsem to nečekala, je to zatím můj bezkonkurenčně nejlepší výsledek. Díky němu jsem se nominovala do štafety, kde se bojuje za tým, to je pro mě srdcová záležitost,“ uvedla Holíková. Do první dvacítky se vešly take třináctá Karolína Poulíková a patnáctá Tereza Řezníková. Pavlína Votočková brala 24. příčku.

V úvodním klání se dařilo také Tomáši Dufkovi, jenž v závodě na 7,5 kilometru klasicky uzavřel elitní desítku. „Dobře jsem si rozvrhl tempo a mohl jsem ho stupňovat. Tratě jsou tu těžké, obzvlášť druhý kopec je dlouhý. S desítkou jsem hodně spokojený, je to pro mě nejlepší výsledek,” radoval se český závodník. O čtyři místa za Dufkem dojel Vladimír Kozlovský, 21. skončil Kim Žalčík a šestadvacátá příčka patřila Ondřejovi Černému.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři