×
Zemřela Eva Kracíková-Paulusová

Zemřela Eva Kracíková-Paulusová

19.10.2017

Se zármutkem oznamujeme, že ve středu 18. října 2017 nás navždy opustila ve věku 80 let závodnice, trenéra a kamarádka Eva Kracíková-Paulusová. Čest její památce!

Jilemničtí lyžaři ztratili neúnavnou a obětavou trenérku a vychovatelku mládeže.

Eva Kracíková-Paulusová, narozena 19. 2.1937 v Jilemnici, za svobodna Benešová, byla úspěšnou reprezentantkou v běhu na lyžích v letech 1956 – 1967. Její talent objevili jilemničtí profesoři Emil Pučelík a Miroslav Tryzna. Později se jí ujal trenér Jaroslav Vávra. Všichni tři pro ní byli velkými vzory. Soustavným tréninkem a svojí pílí si již jako dorostenka v  sezoně 1955/56 vybojovala nominaci do reprezentačního družstva ČSR a vytrvala zde 13 let . Zúčastnila se dvou ZOH 1956 v Cortině d Ampezzo a 1964 v Innsbrucku a tří mistrovství světa v lyžování. Na MS v Lahti v roce 1958 přispěla k 5. místu naší štafety, která porazila tehdy výbornou štafetu NDR. Na akademických hrách v Chamonix obsadila druhé místo vteřinu za vítězkou z SSSR. Celkem získala 7 titulů Mistryně Československa v individuálním závodě a dvakrát byla členkou vítězné štafety.

Po skončení závodní činnosti učila a trénovala děti nejprve ve Vítkovicích, později působila ve sportovních třídách I. ZŠ Komenského v Jilemnici jako vedoucí trenérka. Nebyla jen výbornou běžkyní na lyžích, ale hrála také velmi dobře odbíjenou. Vychovala řadu výborných závodníků - Marcela Jebavá a Jana Šaldová se později staly reprezentantkami ČSSR v běhu na lyžích.

V letech 1975 – 1984 byla členkou ženské běžecké komise FIS a technickou delegátkou FIS. Jako TD FIS se zúčastnila závodů v Lahti, Sarajevu, Holmenkollenu, Štrbském Plese a třikrát v Murmansku.

 Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři