Zemřel Rudolf Čillík, československý reprezentant, trenér běhu na lyžích a funkcionář

Zemřel Rudolf Čillík, československý reprezentant, trenér běhu na lyžích a funkcionář

2 min 31 s

Ve věku 90 let zemřel v neděli 9. 1. 2022 pan Rudolf Čillík, úspěšný československý reprezentant a trenér běhu na lyžích.


Rodák z Kremnice byl v šedesátých letech minulého století pod trenérským vedením Jána Terezčáka nejúspěšnějším československým běžcem na lyžích i kapitánem reprezentačního družstva.

Po skončení aktivní kariéry působil jako úspěšný mládežnický trenér. Byl prvním trenérem Gabriely Sekajovej - Svobodové (držitelky stříbrné medaile ze štafetového závodu ze ZOH v Sarajevu 1984 a matky biatlonistky Gabriely Soukalové).

Významná byla i jeho funkcionářská činnost. Byl dlouholetým šéfem běžeckého úseku a členem předsednictva Slovenského lyžařského svazu, působil i v orgánech federálního svazu lyžařů. Byl jeden ze zakladatelů závodu „Bílá stopa SNP“, ředitel závodů „Bílá stopa SNP“ a „Bezroukův memoriál“. Založil i další menší závody.

Působil jako místopředseda Olympijského klubu Banská Bystrica a člen Etické rady Slovenského olympijského výboru (SOV). V roce 2002 mu Slovenský olympijský výbor udělil „Stříbrné kruhy SOV“ a v roce 2013 „Zlatý odznak SOV“ za mimořádné zásluhy o rozvoj lyžování na Slovensku.

Čest jeho památce.

 Pomoc Ukrajině