Žákovský pohár ve Vimperku vyvrcholil distančním závodem volně

Žákovský pohár ve Vimperku vyvrcholil distančním závodem volně

3 min 54 s

První závody Českého poháru v běžeckém lyžování mají za sebou také žáci. Víkendový program ve Vimperku vyvrcholil v neděli 23. ledna intervalovým závodem volně, kdy se na sobotní výhry podařilo navázat Janu Janatovi a Štěpánu Jungwirthovi.


V nejstarší žákovské kategorii (2007) se závodilo na čtyřkilometrové trati. Na prvních mezičasech si připsal nejlepší čas Aleš Řezáč, ve druhé půlce závodu ho ale dokázal předstihnout Tomáš Cenek, na něhož druhý Řezáč ztratil 14,4 vteřiny. O další tři vteřiny pomalejší byl Michal Švarc.

Mezi stejně starými žákyněmi se odehrál na tříkilometrové trati mimořádně dramatický souboj! Vítězně z něho vyšla Adéla Michlová, další tři závodnice se ale vměstnaly do odstupu tří vteřin! Druhá Aneta Bauerová ztratila 1,1 vteřiny, třetí Marie Machová 2,6 vteřiny a čtvrtá Zdeňka Janatová 2,7 vteřiny.

V závodě žáků narozených v roce 2008 směřoval už od prvního okruhu za svým dalším vítězstvím Štěpán Jungwirth, který si ve všech třech kilometrových okruzích připsal nejrychlejší časy a dosáhl na první místo s náskokem 20,8 vteřiny před Matějem Miksou. Třetí místo obsadil Martin Šíř.

Kategorii starších žákyň ročníku 2008 ovládla Emma Mánková, která skvěle vstoupila do závodu, kdy si vypracovala klíčový náskok. V cíli byla o 7,7 vteřin rychleji než druhá Eva Drhová a o 8,6 vteřiny rychleji než třetí Karolína Špicarová.

Své sobotní vítězství dokázal v neděli obhájit Jan Janata, který si připsal další triumf v kategorii starších žáků 2009. Druhého Kryštofa Caletku porazil o 5,4 sekundy. Třetí příčku vybojoval Jakub Šíma, kterému přitom po prvním okruhu patřila až 11. pozice.

Na dvoukilometrové trati, kterou absolvovali starší žákyně 2009, se radovala z vítězství Nikola Plecháčová, která porazila svou týmovou kolegyni Pavlínu Salabovou z Jilemnice o 4,4 vteřiny. Diplom za třetí místo patří Nikole Žilinské.

Kompletní výsledky najdete zde.Pomoc Ukrajině