Žáci závodili o pohárové úspěchy v běžeckém lyžování v Jablonci nad Nisou

Žáci závodili o pohárové úspěchy v běžeckém lyžování v Jablonci nad Nisou

3 min 5 s

Po pohárových závodech ve Vimperku a mistrovství republiky ve Vrchlabí čekal na žákovské kategorie další z vrcholů sezony – Český pohár v běžeckém lyžování v Jablonci nad Nisou. Na severu Čech se v sobotu 12. března uskutečnily závody klasicky s hromadným startem, v neděli pak program pokračoval závody volně s intervalovým startem. V každém ze závodních dnů se na start postavilo 331 žáků!


Vítězi sobotních závodů s hromadným startem se stali František Jelínek (2007, Klub biatlonu Trefa Ml.Boleslav), Štěpán Jungwirth (2008, Dukla Liberec), Daniel Stejskal (2009, TJ Spartak Letohrad), Eliška Polonská (2007, TJ Spartak Vrchlabí), Emma Mánková (2008, Fischer Ski klub Šumava Vimperk) a Nikola Žilinská (2009, Lokomotiva Teplice).

V neděli se radovali z prvních míst František Jelínek (2007, Klub biatlonu Trefa Ml.Boleslav), Štěpán Jungwirth (2008, Dukla Liberec), Antonín Jelínek (2009, Klub biatlonu Trefa Ml.Boleslav), Lucie Jandurová (2007, TJ Spartak Vrchlabí), Karolína Špicarová (2008, ČKS SKI Jilemnice) a Nikola Plecháčová (2009, ČKS SKI Jilemnice).

Žákovské závody v letošní sezóně podpořily prodejny Decathlon Liberec a Decathlon Hradec Králové. O tom se měli možnost přesvědčit nejen nejlepší závodníci, kteří po závodě vystoupili na stupně vítězů, ale také všichni žáci, kteří do závodů odstartovali a obdrželi tyčinky za účast. Na poslední žákovský závod letošní zimy jsme pro kluby navíc připravili pomůcky, které jistě využijí v letní přípravě na nadcházející sezónu – kužely a švihadlo. 

Kompletní výsledky závodů v Jablonci nad Nisou najdete zde.

 



Pomoc Ukrajině