Žáci se o víkendu poprali o republikové tituly v Bedřichově

5 min 3 s

Poslední únorový víkend patřil v Bedřichově MČR žactva, zúčastnilo se jej téměř 300 závodníků. Nejvíce titulů mistrů republiky má TJ Dukla Liberec.

Lyžaři závodili na okruhu dlouhém 1,8 kilometru, který objeli hned několikrát. V sobotu se konaly individuální závody volně s intervalovým startem. V kategorii starších žákyň ročníku 2010 zvítězila Anna Masnicová z Dukly Liberec před dvojicí z jabloneckého klubu Mariannou Erbenovou a Janou Machovou. Žákyním ročníku 2009 kralovala Nikola Plecháčová z ČKS SKI Jilemnice, necelých pět vteřin za ní zaostala Daniela Dlouhá, třetí stupínek obsadila Lucie Horká. Závodnice z Jilemnice kralovala i kategorii U15, zvítězila Karolína Špicarová. Stříbrnou medaili získala Veronika Holíková a stupně vítězů doplnila Norika Nebusová.

Muži se vydali na trať v mírném sněžení, mezi žáky ročníku 2010 byl nejrychlejší Lukáš Štěrba z LK Slovan Karlovy Vary, na pódiu jej doplnili Antonín Sůra a Josef Schäfer. Mezi o rok staršími žáky dominoval Vojtěch Zub z Fischer Ski klub Šumava Vimperk, který porazil o necelých pět vteřin Jana Janatu a desetivteřinový náskok měl na Matěje Nováka. Mezi muži kategorie U15 byl nejúspěšnějším Oskar Poluha, který závodí za BK Kalibr Benátky nad Jizerou. Druhý Štěpán Jungwirth zaostal o necelé dvě vteřiny. Třetí pozici bral Šimon Sucharda.

Neděle patřila štafetám a stíhacím závodům kategorie U15. Štafety žákyň opanovaly reprezentantky ČKS SKI Jilemnice, jejichž týmy obsadily první dvě pozice. Na stupních vítězek je doplnil celek z TJ Dukly Liberec. Naopak mezi muži vládli právě Severočeši. Tým z Liberecký kraj I. Se sice po prvním úseku nacházel až na 10. pozici, další dva členové však předvedli výbornou stíhací jízdu a finišman Jan Janata byl v cíli o tři vteřinky dříve než Jakub Šíma z Jihočeského kraje. Bronzový stupínek patřil celku z TJ Dukla Liberec.

Stíhací závody odjeli žáci a žákyně ročníku 2008. Mezi dívkami zvítězila o špičku lyže Anna Mládková z Dukly Liberec, která v cíli překonala Emmu Mánkovou. Pro bronzovou medaili si dojela Karolína Špicarová. Ještě větší drama bylo k vidění v mužském závodu. Štěpán Jungwirth a Oskar Poluha sváděli tuhý boj o titul Mistra ČR, nakonec si zlatou medaili odvezl první jmenovaný z Dukly Liberec. Poluha tak nenapodobil výkon ze soboty. Třetí příčku bral opět Šimon Sucharda.

Kompletní výsledky naleznetepod tímto odkazem.