×
Vítězná série Kateřiny Smutné pokračuje. Nejrychlejší byla i v Cortině

Vítězná série Kateřiny Smutné pokračuje. Nejrychlejší byla i v Cortině

11.02.2017

Kateřina Smutná nemá v současné formě konkurenci. Česká reprezentantka ovládla další zastávku prestižního seriálu dálkových běhů Ski Classics. V závodě z Toblachu do Cortiny d'Ampezzo na 50 kilometrů klasicky znovu dokázala porazit svou největší soupeřku Brittu Johanssonovou Norgrenovou.

Smutná si připsala už čtvrté vítězství v řadě. Po Kaiser Maximilian Laufu na 60 kilometrů, La Diagonele na 50 kilometrů a Marcialonze na 57 kilometrů si dojela pro vítězství i tentokrát v závodě z Toblachu do Cortiny d'Ampezzo.

Česká reprezentantka společně se Švédkou Johanssonovou Norgrenovou a Norkou Slindovou ujela zbytku startovního pole a už dlouho před cílem bylo jasné, že si to o vítězství rozdají pouze tyto tři závodnice. V posledním kilometru nastoupila Johanssonová Norgrenová a vytvořila si drobný náskok, jenže Smutná zabrala a v dramatickém finiši švédskou konkurentku předjela.

I přes čtvrtý triumf v řadě zůstává Smutná v průběžném hodnocení seriálu na druhém místě právě za Johanssonovou Norgrenovou kvůli tomu, že vynechala lednový závod v Číně. Znovu ale rozdíl snížila a na Švédku ztrácí už jen 45 bodů.

Mezi muži stejně jako v Marcialonze kraloval Nor Tord Asle Gjerdalen, jenž v těsném finiši porazil svého krajana Pettera Eliasena a navýšil si náskok v průběžném hodnocení celého seriálu. Nejlepší z Čechů byl Stanislav Řezáč, který dojel se ztrátou více než šesti minut na dvacátém místě.  Ski Classics nabídne ještě šest závodů, další zastávkou bude domácí Jizerská padesátka.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři