Věřím, že z kvalitní práce v přípravě budu v zimě profitovat, říká Ondřej Černý

Věřím, že z kvalitní práce v přípravě budu v zimě profitovat, říká Ondřej Černý

4 min 38 s

Jarní i letní přípravu na suchu hodnotí pozitivně. Během září a října ho však omezovaly nemoci a dokonce musel podstoupit operaci zubů. Třiadvacetiletému závodníkovi se v předešlých sezónach podařilo proniknout mezi nejlepší ze světové špičky převážně ve sprintech. Letos doufá Ondřej Černý v obdobná umístění.


„Z letní přípravy mám smíšené pocity. Určitě začala velice dobře a řekl bych že i kvalitně. Od září mě ale bohužel svazovaly nemoci a následně problémy se zuby, z toho důvodu podzimní část přípravy neproběhla úplně podle představ. I přesto věřím, že hlavně díky kvalitní práci odvedené přes léto budu z přípravy profitovat. Psychicky jsem na sezónu naladěn dobře, kondice je ale kvůli zmiňovanému podzimu trochu otázkou. Nejlepší forma se třeba nedostaví hned zkraje sezóny, ale věřím, že se postupně s přibývajícími závody bude zlepšovat,“ doufá Černý.

 

Jeho příprava byla orientována primárně na sprinterské disciplíny, na které se Černý specializuje. Kromě navýšení počtu hodin strávených ve vysoké i nízké intenzitě se však od předchozích let nijak výrazně nelišila. 

 

Mistrovství republiky na kolečkových lyžích se kvůli zdravotním obtížím nezúčastnil. „Neúčast na mistrovství samotná mě neomezila tolik, jako následné zdravotní komplikace, které trvaly skoro celé září a říjen. Alespoň mě potěšily dobré výsledky mých kolegů, které by mohly značit, že by se podobná výkonnost mohla později projevit i u mě. Vysokohorského soustředění v Ramsau ani soustředění ve sněžném tunelu v Oberhofu se zbytkem reprezentačního družstva jsem se nezúčastnil,“ uvedl třiadvacetiletý běžec na lyžích.

 

Na závěrečné vysokohorské soustředění však už s týmem odcestoval. „Na uplynulém soustředění v italském Livignu sice panovalo hezké počasí, ale nebylo tam moc sněhu. Na lyžování jsme měli k dispozici zhruba šestsetimetrový okruh. Na tak malém prostoru to občas může být psychicky ubíjející, ale v Davosu, kde se momentálně nacházíme, jsou podmínky už o dost lepší a příjemnější. Určitě to dost podporuje i dobrá nálada v týmu, díky které tréninky nejsou vždy tak zdlouhavé,“ chválil si Černý.

 Pomoc Ukrajině