V NMNM se z Poháru Vysočina Areny radovali Kateřina Janatová a Adam Fellner

V NMNM se z Poháru Vysočina Areny radovali Kateřina Janatová a Adam Fellner

7 min 59 s

Nové Město na Moravě o víkendu hostilo Kovo Koukola Pohár Vysočina Areny, v jehož rámci byly na programu hned tři závody ve dvou dnech. Mezi ženami kralovala stejně jako na červencovém Skijáckém trojboji v Jilemnici Kateřina Janatová, která ovládla dva ze tří závodů. Shodně dva triumfy a jedno druhé místo si připsal také celkový vítěz mužské kategorie Adam Fellner.


Závodní víkend ve Vysočina Aréně odstartoval v sobotu dopoledne prologem na 2,5 kilometru. Startovní listina žen čítala kompletní reprezentační družstvo a diváci v Novém Městě na Moravě se tak mohli těšit na velmi zajímavou podívanou. Úvodní závod vyhrála Kateřina Janatová, která byla v cíli o 13,8 sekundy před druhou Pavlínou Votočkovou a 17,2 sekundy před bronzovou Adélou Novákovou.

Také mužská kategorie byla velmi nabitá, a to i přesto, že v Novém Městě na Moravě plánovaně chyběla reprezentační jednička Michal Novák, jenž se o víkendu úspěšně představil v Norsku na prestižním závodu Toppidrettsveka, kde si mezi elitou připsal dvě čtvrtá místa. Pro vítězství v prologu a prvních 30 bodů do celkového hodnocení Kovo Koukola Poháru Vysočina Areny si dojel Ondřej Černý. Druhý byl se ztrátou 4,1 sekundy Adam Fellner a třetí o 6,6 sekundy za Černým junior Jiří Tuž.

Závodní program pokračoval hned v sobotu odpoledne, kdy byl na programu 3,8 kilometru dlouhý běh do vrchu. V cíli byla nejrychlejší trojice juniorů v pořadí Filip Štecher, Jiří Tuž a Ondřej Pilař. Třicet bodů do průběžného pořadí mužské kategorie si připsal Adam Fellner, jenž se tak po prvním dnu ujal vedení. Na průběžnou druhou příčku se vyšvihl Vladimír Kozlovský a třetí místo držel vítěz prologu Ondřej Černý.

Mezi ženami si po prvním dnu závodů uzmula průběžné první místo Kateřina Janatová, která v běhu do vrchu skončila druhá za vítěznou Terezou Beranovou. Třetí doběhla Petra Nováková. A po dvou závodech ze tří tak Janatová s 58 body vedla o 8 bodů před druhou Petrou Novákovou. Na třetím místě figurovaly se shodným počtem 48 bodů Beranová a Votočková.

Na závěr pak v neděli zbýval intervalový závod klasicky na kolečkových lyžích. V něm vedoucí Janatová nedovolila soupeřkám šanci na jakékoliv zdramatizování bojů o celkového prvenství a s přehledem si dojela pro vítězství v závodě i celkově. Druhá, a to jak v nedělní závodě, tak také v celkovém hodnocení skončila Beranová. Pro třetí místo si dojela Petra Nováková.

Také u mužů se po posledním závodě nezměnilo jméno průběžně vedoucího ze soboty s celkovým vítězem. Triumf si Fellner pojistil vítězství v intervalovém závodu před druhým Luďkem Šellerem a třetím Jiřím Tužem. V celkovém hodnocení Fellnera na stupně vítězů doprovodili druhý Vladimír Kozlovský a třetí Luděk Šeller.

„Až na Michala Nováka se ve Vysočina Areně představila kompletní špička běžeckého lyžování včetně dorosteneckých a juniorských kategorií. Myslím, že pro všechny závodníky bylo velmi přínosné, že se zase po nějaké době mohli potkat a poměřit síly v plně rozjeté přípravě. Zajímavým a hojně využívaným zpestřením byl i vystavený servisní kamion, ve kterém zajišťoval prohlídku přímo servisní tým reprezentace,“ uvedl ředitel závodu Josef Gabriel.  


TOP 3 celkového hodnocení Kovo Koukola Poháru Vysočina Areny:

Mladší dorostenky

1. Aneta Bímanová
2. Sofie Vyhlídková
3. Eliška Polonská

Mladší dorostenci

1. Aleš Řezáč
2. Vojtěch Benda
3. Pavel Melichar

Starší dorostenky

1. Anne Marie Jaklová
2. Hana Randáková
3. Eliška Bímanová

Starší dorostenci

1. Matěj Kožnar
2. Eduard Simbartl
3. Vojtěch Sýkora

Juniorky

1. Tereza Prokešová
2. Anežka Honsová
3. Jana Leblochová

Junioři

1. Jiří Tuž
2. Matyáš Bauer
3. Ondřej Pilař

Ženy

1. Kateřina Janatová
2. Tereza Beranová
3. Petra Nováková

Muži

1. Adam Fellner
2. Vladimír Kozlovský
3. Luděk Šeller

Kompletní výsledky Kovo Koukola Poháru Vysočina Areny najdete zde.Pomoc Ukrajině