V NMNM se z Poháru Vysočina Areny radovali Kateřina Janatová a Adam Fellner

7 min 59 s

Nové Město na Moravě o víkendu hostilo Kovo Koukola Pohár Vysočina Areny, v jehož rámci byly na programu hned tři závody ve dvou dnech. Mezi ženami kralovala stejně jako na červencovém Skijáckém trojboji v Jilemnici Kateřina Janatová, která ovládla dva ze tří závodů. Shodně dva triumfy a jedno druhé místo si připsal také celkový vítěz mužské kategorie Adam Fellner.

Závodní víkend ve Vysočina Aréně odstartoval v sobotu dopoledne prologem na 2,5 kilometru. Startovní listina žen čítala kompletní reprezentační družstvo a diváci v Novém Městě na Moravě se tak mohli těšit na velmi zajímavou podívanou. Úvodní závod vyhrála Kateřina Janatová, která byla v cíli o 13,8 sekundy před druhou Pavlínou Votočkovou a 17,2 sekundy před bronzovou Adélou Novákovou.

Také mužská kategorie byla velmi nabitá, a to i přesto, že v Novém Městě na Moravě plánovaně chyběla reprezentační jednička Michal Novák, jenž se o víkendu úspěšně představil v Norsku na prestižním závodu Toppidrettsveka, kde si mezi elitou připsal dvě čtvrtá místa. Pro vítězství v prologu a prvních 30 bodů do celkového hodnocení Kovo Koukola Poháru Vysočina Areny si dojel Ondřej Černý. Druhý byl se ztrátou 4,1 sekundy Adam Fellner a třetí o 6,6 sekundy za Černým junior Jiří Tuž.

Závodní program pokračoval hned v sobotu odpoledne, kdy byl na programu 3,8 kilometru dlouhý běh do vrchu. V cíli byla nejrychlejší trojice juniorů v pořadí Filip Štecher, Jiří Tuž a Ondřej Pilař. Třicet bodů do průběžného pořadí mužské kategorie si připsal Adam Fellner, jenž se tak po prvním dnu ujal vedení. Na průběžnou druhou příčku se vyšvihl Vladimír Kozlovský a třetí místo držel vítěz prologu Ondřej Černý.

Mezi ženami si po prvním dnu závodů uzmula průběžné první místo Kateřina Janatová, která v běhu do vrchu skončila druhá za vítěznou Terezou Beranovou. Třetí doběhla Petra Nováková. A po dvou závodech ze tří tak Janatová s 58 body vedla o 8 bodů před druhou Petrou Novákovou. Na třetím místě figurovaly se shodným počtem 48 bodů Beranová a Votočková.

Na závěr pak v neděli zbýval intervalový závod klasicky na kolečkových lyžích. V něm vedoucí Janatová nedovolila soupeřkám šanci na jakékoliv zdramatizování bojů o celkového prvenství a s přehledem si dojela pro vítězství v závodě i celkově. Druhá, a to jak v nedělní závodě, tak také v celkovém hodnocení skončila Beranová. Pro třetí místo si dojela Petra Nováková.

Také u mužů se po posledním závodě nezměnilo jméno průběžně vedoucího ze soboty s celkovým vítězem. Triumf si Fellner pojistil vítězství v intervalovém závodu před druhým Luďkem Šellerem a třetím Jiřím Tužem. V celkovém hodnocení Fellnera na stupně vítězů doprovodili druhý Vladimír Kozlovský a třetí Luděk Šeller.

„Až na Michala Nováka se ve Vysočina Areně představila kompletní špička běžeckého lyžování včetně dorosteneckých a juniorských kategorií. Myslím, že pro všechny závodníky bylo velmi přínosné, že se zase po nějaké době mohli potkat a poměřit síly v plně rozjeté přípravě. Zajímavým a hojně využívaným zpestřením byl i vystavený servisní kamion, ve kterém zajišťoval prohlídku přímo servisní tým reprezentace,“ uvedl ředitel závodu Josef Gabriel.