V NMNM se 27. a 28. srpna pojede na kolečkových lyžích o Pohár Vysočina Areny

V NMNM se 27. a 28. srpna pojede na kolečkových lyžích o Pohár Vysočina Areny

3 min 13 s

Nové Město na Moravě během posledního srpnového víkendu přivítá další letní měření sil na kolečkových lyžích. V rámci Kovo Koukola Poháru Vysočina Areny se pojedou celkem tři závody ve dvou dnech. V sobotu bude přímo v dějišti pro závodníky i veřejnost vystaven servisní kamion reprezentace.


Ve Vysočina Areně budou v sobotu 27. a v neděli 28. srpna závodit běžci na lyžích v kategoriích mladší dorost, starší dorost, junioři a dospělí. Víkend odstartuje v sobotu dopoledne dvou a půl kilometrovým prologem, odpoledne pak čeká závodníky 3,8 kilometru dlouhý běh do vrchu s hromadným startem a závěrečný den jsou pak na programu intervalové závody klasicky. Mladší dorosteny absolvují 5 km, mladší dorostenci a starší dorostenky 7,5 km, starší dorostenci, juniorky a ženy 10 km a junioři a muži 15 km.

Za každý odjetý závod se dle umístění započítávají body do celkového hodnocení třídílné soutěže. Závodník s nejvyšším součtem bodů z jednotlivých závodů programu se stane vítězem Kovo Koukola Poháru Vysočina Areny.

Závodníci, realizační týmy i fanoušci se v Novém Městě na Moravě mohou těšit také na zajímavé zpestření. Přímo ve Vysočina Aréně bude přistavený reprezentační servisní kamion, který už je po havárii, jež ho potkala v zimě, opraven a plně k dispozici. Každý návštěvník areálu tak bude moct v sobotu 27. srpna využít příležitosti do kamionu zavítat a nahlédnout do práce reprezentačního servisu.Pomoc Ukrajině