V Liberci se konal seminář trenérů úseku běžeckých disciplín

V Liberci se konal seminář trenérů úseku běžeckých disciplín

3 min 27 s

Trenéři běžeckého lyžování měli v polovině měsíce června na programu jednodenní seminář. V sobotu 17. června Liberci bylo probíráno mnoho témat, díky kterým se obohatily desítky trenérů ze všech koutů České republiky.


Úsek běžeckých disciplín uspořádal v sobotu 17. června seminář trenérů běžeckého lyžování. Tentokrát se akce konala v Liberci, kde sídlí místní Dukla Liberec. Seminář byl prioritně určen pro trenéry úseku běžeckých disciplín SLČR včetně zájemců o prodloužení trenérské licence A, B a C.

Účastníky čekal celodenní program, který zahájili svým proslovem sportovní ředitel úseku běžeckých disciplín Štěpán Kaliba a předseda Metodické komise úseku běžeckých disciplín Jiří Suchý.

Následovala další várka přednášek, o které se postarali významní hosté z oboru. Vše odstartovalo povídání na téma stručný a praktický návod na řešení RED-S či PPP u svěřenců, které měli v režii Jiří Dostál, Veronika Baláková, závodnice Anežka Pavlásková a trenér Zbyněk Valoušek. Poté se Pavel Červinka zabýval tématem speciální silový a obratnostní trénink, tato přednáška byla rozdělena na teoretickou i praktickou část, takže si trenéři mohli speciální cviky vyzkoušet na vlastní kůži.

Po hodinové přestávce vystoupily Ilona Burgrová a Nikol Kučerová s tématem rovné příležitosti a etická komise SLČR. Následovala přednáška od Michala Kučery, která obsahovala výklad pravidel lyžařských závodů v běhu na lyžích. Na závěr bylo představeno několik novinek z prostředí úseku běžeckých disciplín SLČR sportovním ředitelem Štěpánem Kalibou.

 Pomoc Ukrajině