V distančním závodě SP Češi na body nedosáhli

5 min 30 s

Nedělní závod Světového poháru ve švýcarském Davosu tentokrát českému týmu nové body nepřinesl. Nejvýše se umístila Kateřina Razýmová, která po smolném pádu ve výborně rozjetém závodě obsadila 45. místo. Michalu Novákovi se nepodařilo zopakovat včerejší výkon a skončil na 70. pozici.

Druhý den závodů Světového poháru v Davosu se české reprezentaci nepodařilo dosáhnout na další body. Z žen si stejně jako v sobotním sprintu, tak i na dnešních deseti kilometrech volně nejlépe vedla Kateřina Razýmová, která si vyjela 45. místo. „Mé pocity jsou teď hodně ovlivněné tím, že jsem ke konci závodu, kdy jsem se to pod kopcem snažila ještě rozbruslit a získat nějaké vteřiny, spadla,“ popisovala po závodě Razýmová. „Bohužel to bylo takové místo, kde se dlouho dojíždělo ve vajíčku, podle mezičasu jsem tam ztratila nějakých dvacet vteřin. Hrozně mě to štve, stálo mě to zhruba deset míst,“ neskrývala zklamání. „Když se na to ale podívám z druhé stránky, jsem ráda, že jsem dneska jela dobrý závod. Bylo by to kolem třicátého místa, což by byl letos nejlepší výsledek, na se ale nikdo neptá. Doufám, že jsem si tu smůlu vybrala a už to bude jenom lepší,“ zůstala optimistická do dalších závodů Razýmová. Reprezentantky Anna Sixtová skončila na 57. příčce, Sandra Schützová na 59. pozici, Petra Hynčicová na 62. místě a Kateřina Janatová hned příčku za ní.

Vítězkou závodu se stala suverénní Norka Therese Johaugová, druhá skončila její krajanka Ingvild Flugstad Ostbergová a trojici nejlepších uzavřela Finka Krista Parmakoskiová.

Na trati 15 kilometrů volně se nejvýše z českých závodníků umístil Michal Novák na 70. pozici. „Jsme dlouho na cestách, máme za sebou hodně závodů a já už při dnešním závodě cítil únavu. Možná hrála roli i nadmořský výška,“ komentoval svůj výkon Novák. „Umístění samotné vypadá hrozivě, ve skutečnosti to ale tak strašné není. Ztráta dvě a půl minuty a velmi slušné FIS body, to je dobré,“ zhodnotil Novák. Adam Fellner skončil hned příčku za ním a Miroslav Rypl obsadil 85. místo. Do závodu nenastoupil Petr Knop, který má po pádu pohmožděnou ruku.

Prvenství si zajistil Rus Evgeniy Belov, druhý se umístil Francouz Maurice Manificat a třetí pozici získal Nor Martin Johnsrud Sundby.

Nyní se část týmu přesune z Davosu zpět do Livigna. Příští víkend se postaví na start OPA cupu, který se koná v italské Isolacii. Kateřina Razýmová odcestuje domů, kde se bude připravovat na nadcházející Tour de Ski. Zdravotní stav Petry Novákové se zlepšuje, stále platí, že do Tour nastoupí.