V Bedřichově startuje MČR žactva, na programu jsou individuální závody či štafety

V Bedřichově startuje MČR žactva, na programu jsou individuální závody či štafety

3 min 34 s

Poslední únorový víkend bude patřit Mistrovství České republiky kategorie žactva. Do bílé stopy se podívají žáci a žákyně ročníků 2008, 2009 a 2010. Pořadatelé očekávají účast téměř 300 závodníků.


Závodní víkend začal již v pátek oficiálními tréninky před samotnou akcí. V průběhu víkendu se pojedou individuální intervalové závody či štafety. Žákyně ročníků 2009 a 2010 čekají závody na 3 km, štafety pak budou na 3 x 2 km. Žáci stejných ročníků budou mít závody o kilometr delší. Žákyně ročníku 2008 čeká v sobotu závod na 4 km volnou technikou, o den později odjedou stejnou porci klasicky, jejich stejně staří kolegové mají na programu 5 km dlouhé závody.

„Už týden intenzivně připravujeme tratě, protože jsou podmínky, jaké jsou, trochu doufáme, že nám do soboty napadne alespoň trocha sněhu. Zatím se nám podařilo udržet okruh dlouhý 1,8 km, který pojedou závodníci dvakrát nebo třikrát. Závody se podařily zajistit díky nadměrnému úsilí všech zúčastněných, všichni přiložili ruku k dílu, aby se to dokázalo zorganizovat,“ sdělil pořadatel Arnošt Hlaváček.

Do bílé stopy se ve dvou dnech postaví něco kolem 300 závodníků. Lyžaři a lyžařky se rozdělí na šest kategorií a celkem budou bojovat v deseti závodech.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na přípravách závodů podíleli. Zároveň bych chtěl závodníkům popřát co nejvíce úspěchů. Někdo vyhraje, někdo bude spokojený s jiným výsledkem, ale věřím, že si všichni odnesou nějaký první zážitek z mistrovství republiky,“ vzkázal Hlaváček, jeden z pořadatelů letošního MČR žactva.

Kompletní program MČR naleznetepod tímto odkazem.Pomoc Ukrajině