Už tento víkend! V Altenbergu proběhne Krušnohorský pohár na kolečkových lyžích

Už tento víkend! V Altenbergu proběhne Krušnohorský pohár na kolečkových lyžích

5 min 27 s

Druhý díl seriálu závodů na kolečkových lyžích je naplánován na tento víkend. Závodníci z celé republiky, ale i ze zahraničí, se sjedou do Krušných hor, kde na ně čeká náročný areál v Altenbergu.


„Jedná se o druhý závod série soutěže na kolečkových lyžích. Pořádají se celkem tři zastávky – první proběhla v červenci v Jilemnici, nyní zavítáme do Krušných hor,“ zve všechny závodníky i návštěvníky pořadatel Miroslav Cingl.

 

Program bude rozvržen do dvou dnů, přičemž oba budou pořádně nabité. „První den jsou na programu dvě disciplíny – dopoledne prolog na bruslení, odpoledne přespolní běh, na nějž sportovci vybíhají na základě výsledků v prologu. Druhý den, tedy v neděli, se jede stíhací závod,“ popisuje Cingl.

 

Do závodu se zapojí velké množství závodníků, jelikož přihlášky jsou otevřeny jak pro dospělé, tak i pro juniory a dorostence. Všichni se budou prát na stejné trati, pro každou kategorii ale bude malinko jiná. „Základní trať má 2,5 kilometru, my budeme využívat i různé zkrácené okruhy,“ potvrzuje Cingl. 

 

„Prolog se odehraje na dvou okruzích – mladší kategorie bude mít jeden kilometr, starší o dvě stě metrů delší. Nedělní závod bude mít standardní délku. Okruh je profilově náročný, hlavně co se týče stoupání. Myslím si, že někteří závodníci budou možná překvapeni, co jsme si pro ně vlastně přichystali,” popisuje s úsměvem.

 

O prestiž nebude nouze. Na závod, který je pro mnohé perfektním zpestřením léta i celé přípravy, se chystají i ty největší české kluby. „Letní seriál pravidelně objíždí všechny větší kluby, které se věnují dorosteneckému lyžování. Očekávám tedy početnou účast. Jablonec, Vimperk, tyhle týmy by určitě měly dorazit plus několik závodníků z Německa. Účast přislíbili závodníci reprezentace A i B,“ pochvaluje si velkou účast Cingl.

„Všem bych vzkázal, ať se těší na pěkné závody v areálu, který možná někteří znají, ale řada z nich tu bude poprvé. Objeví zase novou destinaci, nový lyžařský areál a snad je to navede, aby sem jezdili i častěji, protože zde máme pro trénink velmi dobré podmínky,“ vzkázal závěrem pořadatel Miroslav Cingl.

 

ČASOVÝ PROGRAM 

Sobota 2. 9. 2023 

8:00-9:55 Oficiální trénink na tratích.
8:30-9:30 Výdej startovních čísel v závodní kanceláři.
10:00 Start první kategorie prologu.
15:00 Start první kategorie přespolního běhu. 

Neděle 3. 9. 2023 

8:00-9:55 Oficiální trénink na tratích.
8:30-9:30 Výdej startovních čísel v závodní kanceláři.
10:00 Start první kategorie stíhacího závodu. 

 Pomoc Ukrajině