Úvodní kemp je minulostí. Běžci na lyžích se sešli v Peci pod Sněžkou

Úvodní kemp je minulostí. Běžci na lyžích se sešli v Peci pod Sněžkou

6 min 54 s

Obě dospělá reprezentační družstva běžeckého lyžování mají za sebou první tréninkový kemp, který se konal v Peci pod Sněžkou. Šéftrenér Jan Franc přiblížil, kdo na kempu chyběl, co bylo jeho náplní a jaký je další program obou družstev.


Běžci na lyžích mají za sebou první společný tréninkový kemp, který se uskutečnil v Peci pod Sněžkou. Reprezentanti však nebyli v kompletním složení.

„Na kempu chyběla Katka Janatová, která letos bude mít hodně individuální přípravu. Jinak se sešel kompletní reprezentační tým, a to jak trenéři, tak závodníci. Přijel nás tam navštívit náš servisní tým a také vedení ze svazu a z Dukly,“ popsal šéftrenér Jan Franc.

Šlo o tréninkový kemp, který byl úplně prvním setkáním v nové sezóně, proto se hodně řešily veškeré formality. Na programu bylo představení kalendáře, nových tváří realizačního týmu včetně trenéra Jakuba Sikory a konalo se mnoho individuálních i skupinových meetingů. Sportovcům byla představena i nová spolupráce.

„Začneme novou spolupráci s firmou TRIME na suplementy. Přijeli nás navštívit zakladatel Michal Kočí a vývojář Jakub Přibyl, kteří nám udělali přednášku jak o suplementech, tak o výživě. Takže celý kemp byl hodně administrativní, informační a z tohoto pohledu byl hodně časově náročný. Právě proto jsme ho chtěli udělat v Peci, aby za námi přijeli doktoři, servisní tým a naše vedení. Udělali jsme to tak, abychom se na příštím kempu mohli zaměřit pouze na trénink a tohle jsme měli za sebou. Pro dospělý tým je to nedílná součást celého fungování,“ přiblížil.

Reprezentace už má jasný plán na následující měsíce. Velmi důležité bude prohloubení spolupráce s norským trenérem Ragnarem Bragvinem Andresenem, který se bude většiny kempů alespoň na pár dní účastnit. Andresen bude klást důraz na zdokonalení techniky českých reprezentantů.

„V červnu pojedeme do Oberhofu, kde s námi bude i Ragnar. Chceme s ním absolvovat tréninky na sněhu. Část A-týmu, tedy čtyři kluci a trenér, pojedou lyžovat do Norska, kde jsme ještě nikdy nebyli, ale chceme se tam podívat a zkusit, jak to tam vypadá. Uvidíme, co to přinese a zda to bude mít takový přínos, jaký očekáváme. V červenci je tradičně v plánu Livigno, v srpnu Boží Dar, v září pojede A-tým opět do Livigna a B-tým se bude připravovat v Novém Městě. V říjnu mámě kemp v Liberci, kde se budeme na kolečkových lyžích zaměřovat na techniku a v listopadu je v plánu kemp v Davosu a první sníh před odletem na Světový pohár,“ popsal stručně plány reprezentace Franc.

Některé destinace jsou již v kalendáři příprav tradiční, není totiž třeba měnit něco, co funguje. Reprezentační trenér zdůraznil, že je důležité vše správně vybalancovat a reagovat na podmínky.

„Chceme jít cestou, která je nastavená a funguje nám. Budeme v určité frekvenci opakovat vysokohorské kempy a když bude potřeba, tak tam vkládat i něco na sněhu. Musíme zohlednit podmínky, které aktuálně v dané destinaci jsou. Samozřejmě chceme absolvovat i tréninky na páse na kolečkových lyžích, což je výborný nástroj, který nám pomůže vylepšit techniku,“ uzavřel Jan Franc.

 Pomoc Ukrajině