Třetí triumf v řadě! Kateřina Smutná vládla i na Marcialonze

2 min 7 s

Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná suverénně pokračuje v nadvládě v seriálu dálkových běhu Ski Classics. Česká reprezentantka si připsala třetí výhru v řadě, když zvítězila v italském závodě Marcialonga na 57 kilometrů.

Třetí triumf za sebou. Takovou formou se teď může pyšnit Kateřina Smutná. Česká závodnice ovládla Kaiser Maximilian Lauf na 60 kilometrů, poté La Diagonelu na 50 kilometrů a teď dokázala navázat vítězstvím na Marcialonze.

Stejně jako v minulých závodech se Smutná prala o první místo se svou největší konkurentkou Brittou Johanssonovou Norgrenovou. Švédku však v těsném finiši porazila o 0,8 sekundy. Se sedmapadesáti kilometry se česká reprezentantka popasovala za 2:22:46,4 hodiny.

Závod mužů v italském Predazzu opanovali závodníci z Norska. Vyhrál Tord Asle Gjerdalen před svými krajany Johanem Kjölstadem a Mortenem Eidem Pedersenem. Nejlepší z Čechů byl Petr Novák, který skončil na sedmnáctém místě. Třiatřicátý dojel Jiří Ročárek a pětatřicátou příčku bral Stanislav Řezáč.