Tradiční Skijácký trojboj v Jilemnici bude za účasti kompletní české reprezentace běžců na lyžích

Tradiční Skijácký trojboj v Jilemnici bude za účasti kompletní české reprezentace běžců na lyžích

4 min 21 s

Druhý červencový víkend opět patří již tradičnímu Skijáckému trojboji v podkrkonošské Jilemnici. V rámci letní přípravy se ho účastní kompletní česká reprezentace běžců na lyžích.


I letos se v podkrkonošském středisku Jilemnice rozhoří tradiční závod nazvaný Skijácký trojboj, který v roce 2023 zapisuje již své šesté pokračování. „Jsou to tři závody ve dvou dnech. První den ráno se běží patnáctistovka, odpoledne sprint na 400 metrů na kolečkových lyžích. V neděli jsou pak na programu distanční závody taktéž na lyžích,“ upřesnil předseda organizačního výboru Václav Haman.

V sobotu 8. července odstartují na atletickém oválu běžecké závody všech kategorií. Dorostenky se utkají na kilometrové trati, všichni ostatní absolvují 1500 m. Odpoledne je pak na pořadu dne sprint na kolečkových lyžích v areálu Hraběnka na trati o délce 400 m. Vrcholem programu jsou nedělní distanční závody o délce od 5 km pro dorostenky až po 12,5 km pro juniory a muže. Celkové pořadí je určeno na základě bodování, v každém závodě boduje prvních patnáct závodníků.

Závodního víkendu se zúčastní kompletní česká reprezentace běžců na lyžích, tedy A-tým i B-tým. Čeští lyžaři budou však mít o konkurenci postaráno. „Kromě českého týmu se přihlásilo kompletní reprezentační družstvo Polska, takže očekávám, že to bude pěkný souboj mezi těmito dvěma zeměmi. Kromě nich je přihlášený třeba britský reprezentant James Clugnet,“ dodal Haman s nadějí na zajímavé a vyrovnané bitvy.

Právě letošní konkurence slibuje opravdu skvělé závody a pro české lyžaře jde o parádní způsob letní přípravy, ale také porovnání s ostatními závodníky světové úrovně. „Věřím, že to bude pěkný závod a zároveň je to tradičně jeden z nejnabitějších závodů v rámci České republiky. Ani na mistrovství ČR se často nestane, že přijedou všichni naši reprezentanti. Tady jsme komplet společně s Poláky a třeba zmíněným Jimmym Clugnetem,“ dodal závěrem Václav Haman.

 Pomoc Ukrajině