Tradiční MČR v Liberci uzavřelo letní sezónu, sportovci závodili o více než 160 000 korun

Tradiční MČR v Liberci uzavřelo letní sezónu, sportovci závodili o více než 160 000 korun

9 min 1 s

Letní příprava je oficiálně završena. Víkendové závody na MČR v libereckém areálu Vesec udělali za létem definitivní tečku a vzhledem k tomu, že se sezóna nezadržitelně blíží, se již většina reprezentačních sportovců bude připravovat na sněhu. Jak vrchol tuzemské sezóny vlastně proběhl a jak se za ním ohlíží pořadatelé?


MČR v běhu na kolečkových lyžích se již tradičně koná v libereckém areálu Vesec. Tratě jsou zde jedny z nejnáročnějších napříč celou republikou, takže představovaly pro všechny závodníky dokonalý test jejich připravenosti. Jedná se o každoroční ukončení letní sezóny u nás. Podle prvotní zpětné vazby byli lidé spokojeni, ať už závodníci, ale i diváci a trenéři,“ řekl organizátor akce Zbyněk Valoušek za TJ Dukla Liberec, který je zároveň i trenérem reprezentačního družstva juniorů. 

 

Ten si mimo jiné pochvaloval i pestrou závodnickou účast. „Jsme moc rádi, že se závodů účastnila kompletní reprezentační družstva od mládežnických výběrů až po dospělé. Příjemným potěšením pro nás byla účast švédského závodníka Trulse Gisselmana a už tradičně polské reprezentace. Závodů se stejně jako minulé roky účastnil i biatlonista Jakub Štvrtecký. Je vždycky super, že se disciplíny mezi sebou mohou takhle poměřit a je to příjemné zpestření závodů,“ pochvaloval si.

 

Celková účast byla oproti minulým letům mírně nižší, závodů se účastnilo okolo 150 závodníků. Velký vliv na to ale měla nemocnost některých sportovců, i z toho důvodu chybělo pár členů českého reprezentačního výběru. Polská reprezentace taktéž dorazila v menším počtu, stejně tak biatlonisté. „Elitní závodníci se ale dostavili a celkově to bylo hezké mistrovství. Přálo nám počasí a myslím si, že celý víkend dopadl velmi dobře. Hlavně bez vážnějších zraněních, ze kterých často na kolečkových lyžích bývá strach, takže jsme rádi, že to proběhlo v pořádku,“ pokračoval Valoušek.

 

Sportovci závodili během víkendu o více než 160 000 korun. Tato částka se skládala ze startovného a velkou měrou přispěl i partner běžeckého lyžování firma Swix, která závodníkům dlouhodobě dodává sportovní vybavení a oblečení.

 

Do doprovodného programu se podařilo pro letošní rok zařadit i prezentaci partnerů. Vedle brandingu závodní tratě byly k dispozici stánky výrobců sportovního vybavení, partnerské stany nebo chill zóna pro odpočinek. Myslím si, že to byl takový příjemný doplněk toho sportovního víkendu,“ řekl Valoušek.

 

Celou akci si pochvaloval i reprezentační trenér Jan Franc. “Pro mě je to vždycky skvělá akce. Musím pochválit pořadatele z TJ Dukla Liberec, kteří vždycky připraví skvělé zázemí pro sportovce i pro diváky. Zúčastnila se většina závodníků z reprezentace, což bylo pro diváky také skvělé. Já to vždycky beru z pohledu trenéra jako zakončení léta. Od října už začíná závěrečná část přípravy, kdy odjíždíme na kempy, kde budeme lyžovat, a blíží se Světový pohár, takže už pomalu ladíme formu.”

 

Jedná se sice stále pouze o přípravu na zimní sezónu, ovšem i tak se dá z jednotlivých výkonů něco vzít a může to ukázat práci sportovců v mimosezóním období. Nejvíce mě překvapila na distančních závodech Bára Antošová, která oproti loňskému roku opravdu udělala velký pokrok. Věřím tomu, že celý tým odvedl během léta skvělou práci, spousta reprezentantů si zajela lepší časy než v minulých letech, takže věřím, že to v zimě prodají a půjde to správným směrem, pochvaloval si Franc.

 

Velký dík patří členům pořádajícího oddílu TJ Dukla Liberec. Ať už trenérům nebo dětem ze žákovských družstev, kteří se podíleli na přípravě a velký dík patří i rozhodčím, kteří jsou důležitou součástí, ale často se o nich příliš nemluví,“ uzavírá pořadatel závodů za libereckou Duklu Zbyněk Valoušek.

 

„Děkuji všem z TJ Dukla Liberec, kteří se podíleli na organizaci celé akce, za výbornou práci. Věřím, že si závodníci, rodiče a návštěvníci letošní MČR užili a těšíme se zase v příštím roce,“ vzkazuje závěrem sportovní ředitel ÚBD SLČR Štěpán Kaliba.

 Pomoc Ukrajině