Tour de Ski: Skvělá Razýmová byla i přes pád na desítce volně v Toblachu jedenáctá! Celkově je patnáctá

6 min 24 s

Seriál Tour de Ski se přesunul do italského Toblachu, kde program odstartoval 5. ledna distančním závodem žen na 10 kilometrů volně s intervalovým startem. Fantasticky si při něm vedla Kateřina Razýmová, která vybojovala 11. místo a celkově jí patří 15. příčka! Další trojice českých reprezentantek se seřadila od 37. do 43. místa. Vítězství si připsala Američanka Jessie Digginsová, která se posunula do průběžného vedení Tour de Ski.

Kateřina Razýmová odstartovala pomaleji, po prvních dvou kilometrech byla na „své“ šestnácté pozici, která jí před touto etapou patřila i v průběžném pořadí Tour de Ski. Pak už se ale posouvala směrem vzhůru! V polovině závodu byla desátá, na 7. km devátá. Těsně před cílem ale přišla o cenné vteřiny i pozice kvůli pádu. Ve 4. etapě Tour de Ski si nakonec závodnice Sport Clubu Plzeň připsala skvělé 11. místo, z něhož ztratila 58,2 vteřiny na vítězku. V průběžném pořadí seriálu se tak Kateřina Razýmová posunula na 15. místo, z něhož ztrácí 3:05 na vedoucí Američanku Digginsovou a pouhých 17 vteřin na elitní desítku!

„Kvůli tomu pádu jsem po dnešním závodě spíš smutná. Snažila jsem se dotáhnout na skupinu holek přede mnou, abych se za nimi svezla, ale měla jsem vytuhlé nohy a spadla jsem ve sjezdu. Nechala jsem tam asi deset vteřin, což mě stálo určitě nejlepší desítku, možná osmičku. Snad se to zítra otočí a budu mít více štěstí,“ řekla zklamaným hlasem.

Druhou nejlepší českou reprezentantkou dnes byla Kateřina Janatová, která také bojovala o bodované pozice. Ještě v polovině závodu přitom byla až na 47. příčce, ve druhém okruhu se jí podařilo zachytit dvojice ruských závodnic, s nimiž se posouvala výsledkovou listinou dopředu. Nakonec závod ukončila na 37. místě se ztrátou 2:10,8. Na bodované příčky scházelo 22 vteřin. V pořadí Tour de Ski je nyní na 42. místě.

Petra Nováková s Petrou Hynčicovou absolvovaly prakticky identický závod  – po prvních kilometrech byly na 45. a 46. místě, tyto pozice jim patřily ještě tři kilometry před cílem. Nakonec je od sebe dělily jen čtyři sekundy a bylo z toho 41. místo pro Petru Hynčicovou (+2:19,5) a 43. místo pro Petru Novákovou (2:23,5). V polovině Tour de Ski patří Petře Hynčicové 46. místo a Petře Novákové 37.

„Konečně se mi jelo dobře, nevytuhla jsem a odjíždělo mi to. Bylo znát, že jsme sjely z té vysoké nadmořské výšky ve Švýcarsku o něco níž,“ popsala svůj závod Petra Hynčicová. „Po prvním okruhu jsem dojela Péťu Novákovou, se kterou jsme si mohly pomoct a byla to pro nás taková vzpruha. Teď už se těšíme na zítřejší stíhačku. Prosíme fanoušky, aby nám drželi pěsti a přinesli nám štěstí, které se Kačce dnes trochu vyhnulo,“ dodala s úsměvem.