Tour de Ski, 6. etapa: Razýmová si ve Val di Fiemme dojela pro 15. místo. Hynčicová byla 39. a Janatová 41.

5 min 11 s

Ani v 6. etapě Tour de Ski nechyběly české barvy v bojích o vysoké příčky. Kateřina Razýmová se v závodě na 10 km klasicky s hromadným startem dlouho držela největších favoritek a nakonec si dojela pro 15. místo. Petra Hynčicová byla 39., Kateřina Janatová 41. a Petra Nováková bohužel nedokončila. Vítězství patří Rusce Natalii Něprjajevové.

„Dneska jsem ze svého výsledku hodně zklamaná. Moje výkonnost byla špatná. A i když jsme měly dobré lyže, od začátku se mi nejelo moc dobře, což se na výsledku podepsalo,“ řekla Kateřina Razýmová. „Zítra půjdu do sprintu s cílem ztratit co nejméně vteřin, abych měla v tom závěrečném stoupání šanci bojovat o desítku.“

Druhou nejlepší Češkou dnes byla Petra Hynčicová, která se od startu až do cíle pohybovala kolem 40. místa. Po úvodu ve skupině absolvovala část závodu sama, pak se ale dostala do malé skupiny s domácími Italkami, za nimiž si dojela pro konečné 39. místo se ztrátou 2:54,5.

„S výkonem i s výsledkem jsem docela spokojená, protože ty zdejší kopce mi celkem sedí. Měla jsem do nich i skvělé lyže, takže to odsýpalo. Škoda, že jsem trochu ztrácela na rovinách kvůli slabší soupaži,“ řekla Petra Hynčicová, které patří po 6. etapě Tour de Ski 40. místo.

Kateřina Janatová vstoupila do závodu skvěle – první okruh absolvovala ve vedoucí skupině po boku Kateřiny Razýmové. V tom druhém se ale závodnice Dukly Liberec propadla na 43. místo. Ve druhé polovině závodu už dokázala své postavení jen mírně vylepšit, a tak jí v cíli patřilo 41. místo se ztrátou 3:39,3.

„První kolo se mi jelo krásně. Pak mě ale na třetím kilometru ,seklo‘ a rozdýchávala jsem to až do šestého kilometru. Byla jsem úplně hotová, ale říkala jsem si, že musím dojet, protože zítra je sprint, který chci jet. Tak doufám, že mi to zítra pojede,“ řekla Kateřina Janatová, které patří v Tour de Ski průběžně 41. místo.

Závod bohužel nedokončila Petra Nováková, která v mrazivém počasí na trati prochladla a nemohla pokračovat.

Závodní program pokračuje ve Val di Fiemme zítra, kdy jsou na programu sprinty. Finálové jízdy začínají ve 13:05 hodin a přímým přenosem je vysílá ČT Sport.

Výsledky

Tour de Ski, 6. etapa, 10 km klasicky – hromadný start, Val di Fiemme (Itálie), 8. ledna

Ženy: 1. Natalia Něprjajevová (Rus.) 30:35,5, 2. Katharina Hennigová (Něm.) +2,4, 3. Ebba Anderssonová (Švéd.) +4,1 … 15. Kateřina Razýmová +50,7, 39. Petra Hynčicová +2:54,5, 41. Kateřina Janatová +3:39,3, Petra Nováková nedokončila.