Toppidrettsveka: Novák finišoval ve skiatlonu o medaili, ale bere 6. místo. Šeller byl 54.

2 min 16 s

Smůla prolomena! Michal Novák si v posledním závodě norské Toppidrettsveky doběhl ve skiatlonu pro 6. místo. Luděk Šeller uzavřel třídenní závody v Trondheimu na 54. místě.

Třetí závodní den Toppidrettsveky byl na programu na 20km skiatlon. Závodníci se dlouho drželi pohromadě. I přes další zlomenou hůl v klasické části se v popředí balíku držel Michal Novák.

K natažení závodního pole došlo až při výměně lyží. V hlavní skupině se však stále drželo více než 30 závodníků a o vítězi závodu rozhodl až finiš. V něm měl nejvíce sil Johannes Klæbo. Pouhé dvě sekundy za ním finišoval na děleném 6. místě Michal Novák a britský reprezentant Andrew Young.

„Byla to šílená vřava! Jak stádo býků. Snažil jsem se do finiše dostat víc dopředu, abych si zabojoval klidně i o pódium, ale víc místa než na tu šestou pozici nebylo. Jsem ale spokojený,“ usmíval se po závodě Michal Novák.

Mezi ženami byla opět nejrychlejší Elena Johnsenová.