Toppidrettsveka: Novák byl blízko senzaci, ale zastavila ho zlomená hůl

Toppidrettsveka: Novák byl blízko senzaci, ale zastavila ho zlomená hůl

3 min 9 s

Čeští reprezentanti v běžeckém lyžování Michal Novák s Luďkem Šellerem mají za sebou první den norské Toppidrettsveky. Prestižní závody na kolečkových lyžích otevřel start na 55 km klasicky. Novák měl nakročeno na skvělý výsledek, dobře rozjetý závod však zmařila zlomená hůl, a tak si připsal 35. místo. Šeller finišoval na 72. příčce. Závod ovládl švédský závodník Max Novak. Mezi ženami byla nejrychlejší Astrid Øyre Slindová.


Závodníky přivítalo v Trondheimu typicky norské počasí. Do 30. km se závodní pole drželo při sobě a závodilo se pouze o prémie, ve které se ukázal i Michal Novák. „Zpočátku se jelo fajn tempo, ale bylo to takový nepříjemný, v balíku nás bylo hodně. Navíc jsem ani neznal trať. Lákalo mě však zabojovat o prémie, což se podařilo,“ popsal po závodě Michal.

V druhé polovině závodu se odpoutaly dvě čtveřice závodníků, přičemž ve druhé skupince nechyběl ani český reprezentant. Deset kilometrů před cílem však bohužel přišel o hůl a z boje o přední pozice tak byl vyřazen. Cílovou branou projel na 35. místě. „Od druhé prémie se za to vzalo. Pokusil jsem se zachytit únik, ale to tempo bylo šílený. V pelotonu jsem pak zlomil hůl a bylo po závodě,“ dodal  

V pátek 20. srpna pokračují závody nejprve tříkilometrovým výjezdem, který ale oba čeští reprezentanti vynechávají, odpoledne je ovšem čekají sprinty volně.

Kompletní výsledky najdete zde.