Světový pohár v běžeckém lyžování má svůj kalendář. Falun uvidí světovou premiéru

Světový pohár v běžeckém lyžování má svůj kalendář. Falun uvidí světovou premiéru

2 min 59 s

14 závodních lokalit v 9 zemích a 32 závodních dní tvoří kalendář Světového poháru v běžeckém lyžování pro nadcházející sezonu, která odstartuje 14. listopadu ve finské Ruce a skončí 20. března v ruské Ťumeni.


Součástí sezony Světového poháru je také prestižní Tour de Ski, která se jako tradičně uskuteční na přelomu roku. Tentokrát se při Tour reprezentanti představí ve švýcarském Lenzerheide, německém Oberstdorfu a samozřejmě také v italském Val di Fiemme, kde je čeká ikonický výjezd na Alpe Cermis.

Po třetí periodě přeruší program Světového poháru vrchol sezony, kterým budou olympijské hry v Pekingu (od 4. do 20. února).

Zajímavostí je program ve švédském Falunu, kde se vůbec poprvé v rámci jednoho dne uskuteční závody smíšených štafet na 4x5 kilometrů a také team sprint smíšených dvojic.

„Do kalendáře sezony 2021/22 se nám podařilo zapracovat mnoho nápadů a aspektů, o kterých se dlouho diskutovalo. S ohledem na to, že nadcházející sezona je jubilejním 40. ročníkem oficiálního Světového poháru v běhu na lyžích, slibujeme si od tohoto kalendáře mnoho napínavých závodů. Například ve Falunu se mohou diváci na místě, ale i fanoušci u televizních obrazovek těšit na mimořádnou světovou premiéru,“ říká Pierre Mignerey, ředitel závodů FIS.