Světový pohár pokračuje v Norsku. Do závodu vyjede šest českých reprezentantů

Světový pohár pokračuje v Norsku. Do závodu vyjede šest českých reprezentantů

4 min 16 s

Další kolo Světového poháru je na programu už v úterý 14. března. Závodníky čeká populární městský sprint a do bílé stopy zamíří hned šest českých reprezentantů.


Po víkendové padesátce v Oslu se Světový pohár přesouvá do dalšího norského města. Drammen hostí tradiční městský sprint, který se pojede už v úterý 14. března. Česká reprezentace vyšle na start hned šest závodníků, kteří budou usilovat o co nejlepší umístění.

Ženy bude reprezentovat trojlístek Kateřina Janatová, Barbora Antošová a Tereza Beranová. Kateřině Janatové jdou letos spíše sprinty volnou technikou, nejlepší umístění si připsala ve Val Müstair, kde obsadila sedmou příčku. Barbora Antošová si vyjela své maximum ve sprintu právě loni v Drammenu, když obsadila 19. pozici. Největším želízkem v ohni bude mezi ženami Tereza Beranová. Čtyřiadvacetiletá závodnice se v probíhající sezoně třikrát umístila v elitní desítce klasického sprintu.

Mezi muži budou na startu také tři zástupci. České barvy budou hájit Ondřej Černý, Luděk Šeller a Michal Novák. Ondra Černý si v letošním ročníku připsal své osobní maximum v podobě umístění v elitní desítce. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant bodoval na Světovém poháru v Toblachu, kde si dojel pro osmou pozici. Luděk Šeller se v loňském roce představil v Drammenu ve velmi dobrém světle, v kvalifikaci se umístil desátý, rozjížďky mu však nevyšly podle představ. Největší nadějí bude v Norsku Michal Novák. Český reprezentant si zajel na letošním Mistrovství světa v Planici své kariérní maximum v podobě čtvrté příčky právě v klasickém sprintu. Lépe v mistrovském závodě skončili pouze Klaebo, Golberg a Chappaz.

Klasický sprint v norském městečku je v kalendáři Světového poháru už nějakou dobu stálou zastávkou. Jedná se o prestižní závod, kdy lyžaře čeká sprint přímo uprostřed města mezi historickými budovami. Okruh měří 1,2 km.

Sprint v Drammenu startuje v úterý od 11.30 kvalifikačními jízdami. Finálové rozjížďky jsou na programu od 14 hodin.

 Pomoc Ukrajině