Světový pohár, Falun: Razýmová na desítce volně devátá! Hynčicová vteřinu za bodovanými příčkami

6 min 22 s

Kateřina Razýmová pokračuje ve skvělých výkonech! Po povedeném závěru Tour de Ski jí vyšel vstup do Světového poháru ve Falunu, kde si na desítce volně s intervalovým startem dojela pro 9. místo! Petra Hynčicová si připsala 32. místo, Petra Nováková byla 49. První místo patří Američance Jessie Digginsové.

Ve sluncem zalitém areálu tentokrát bohužel neburácely davy desetitisíců fanoušků, slyšet naopak bylo každé zabodnutí hole, každý skluz lyže na tvrdém, zmrzlém podkladu, o který se postaral mráz atakující hranici deseti stupňů pod nulou.

V těchto podmínkách se Kateřina Razýmová vydala na trať s číslem 51. Od prvních mezičasů bylo jasné, že bude bojovat o fantastické umístění, byť některé favoritky startovaly až po ní. Ve čtvrtině závodu byla desátá, před polovinou závodu osmá, v tu chvíli ji ale od šestého místa nedělila ani vteřina! Po 7,7 km se pohybovala na hranici elitní desítky. V posledních kilometrech se dokázala opět posunout vzhůru a dojela si pro skvělé 9. místo se ztrátou 1:01,2.

„Jsem moc spokojená. A také trochu překvapená, protože je tu nejtěžší možná konkurence a trochu jsem nevěděla, co mohu čekat. Ale jelo se mi velice dobře. Obtížné pro mě byly sjezdy, které byly plné ploten a nebylo si ani možné zapamatovat ideální průjezd, protože jsme jely tři různé okruhy,“ vyprávěla v cíli s úsměvem. „Pokud by se mi zítra povedlo na tenhle výsledek navázat, nebo ho dokonce vylepšit, bylo by to fantastické.“

Výborný závod má za sebou také Petra Hynčicová, která se dlouho rvala o bodované příčky. Ještě v polovině závodu se pohybovala v elitní třicítce, pak na ni ale jen těsně nedosáhla. V konečném pořadí jí patří 32. místo se ztrátou 2:06,5, jen vteřinu za bodovaným umístěním.

„Umístění je super. I když mě trošičku mrzí, že to do třicítky nevyšlo. Vlastně pro mě bylo neskutečné, že jsem startovala za Rakušankou Stadloberovou a celou dobu jsem se s ní udržela v kontaktu, protože ona umí jezdit do desítky. A jsem moc ráda, že se mi v závěru ještě podařilo zrychlit,“ vyprávěla Petra Hynčicová. „Dnešní závod byl hodně náročný i podmínkami. Jednak jsem jely tři různé okruhy, což běžně nejezdíme, a tak bylo nutné neustále se soustředit na trať. Jednak byla opravdu velká zima a bylo těžké se zahřát.“

Ve vysokém tempu vlétla na trať i Petra Nováková, která byla po první čtvrtině závodu na hranici bodované třicítky. Pak se ale výsledkovou listinou začala pomalu propadat. Ve výsledkové listině jí patří 49. místo, ze kterého na Digginsovou ztratila 2:38.

Už zítra závodní program ve Falunu pokračuje distančními závody klasicky s hromadným startem. Muži budou závodit od 13:30 hodin, ženy od 14:55.

Výsledky

Světový pohár, 10 km volně s intervalovým startem, Falun (Švédsko), 29. ledna 2021

Ženy: 1. Jessie Digginsová (USA) 23:35,9, 2. Therese Johaugová (Nor.) +2,1, 3. Ebba Anderssonová (Švéd.) +14,6 … 9. Kateřina Razýmová 1:01,2, 32. Petra Hynčicová 2:06,5, 49. Petra Nováková +2:38,0