Suverénní Johaugová v NMNM: Pauza po Tour de Ski mi pomohla

3 min 29 s

Úvodní závod SP v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě opanovala nepřekvapivě Norka Therese Johaugová. Stříbrné Rusce Něprjajevové nadělila za hustého sněžení a před několika tisícovkami diváků ve Vysočina Aréně přes 30 vteřin. Jak je se závodem na 10 km volně spokojená?

Therese, další vítězství ve Světovém poháru pro vás, letos už osmé. Jak jste si užila dnešní závod?

Byl to skvělý závod, cítila jsem se ve formě a mé tělo reagovalo přesně tak, jak bylo potřeba. Po Tour de Ski jsem byla hodně unavená, ale dnes to bylo už v pohodě a jelo se mi skvěle.

Jak jste tedy trávila čas mezi Tour a SP v Novém Městě?

Měla jsem týden odpočinek, což si myslím, že bylo správné řešení. Samozřejmě jsem trénovala, ale nebyla jsem v závodním módu. A to je velká změna. Strávila jsem skvělý čas se svým přítelem doma v Norsku v horách a relaxovali jsme. Byla to tedy hlavně mentální pauza, kterou jsem po závěru roku a Tour potřebovala.

Co říkáte na podmínky dnešního závodu, kdy byl měkký sníh a celkem hustě sněžilo?

Bylo to perfektní. Mám ráda měkké podmínky a sněžení, takže jsem s dnešními podmínkami naprosto spokojená.

Spokojená jste asi i s náskokem před zítřejším stíhacím závodem. Máte přes 30 vteřin na druhou Rusku Něprjajevovou…

Jsem za těch 30 vteřin pravdu šťastná, ale uvidíme až v neděli, jak to půjde. Moc se těším na zítra a stejně tak i na další závody příští víkend.