Starší žáci závodili ve Vrchlabí o české tituly v běžeckém lyžování

Starší žáci závodili ve Vrchlabí o české tituly v běžeckém lyžování

3 min 18 s

Žákovské kategorie mají za sebou jeden z vrcholů domácí sezony. O české tituly v běžeckém lyžování závodili od 25. do 27. února na šampionátu ve Vrchlabí, konkrétně v areálu Vejsplachy. Tři tituly ve třech dnech dokázali vybojovat Eliška Polonská s Antonínem Jelínkem.


Závodní program otevřel páteční norský sprint volnou technikou, do kterého se přihlásilo celkem 406 talentovaných lyžařů. Mistrovské tituly získali Eliška Polonská (TJ Spartak Vrchlabí), Nikola Žilinská (Lokomotiva Teplice), Emma Mánková (Fischer Ski klub Šumava Vimperk), Štěpán Jungwirth (TJ Dukla Liberec), František a Antonín Jelínkovi (Klub biatlonu Trefa Ml.Boleslav).

V sobotu závody pokračovaly intervalovými závody klasicky na 3, 4 a 5 kilometrů. Mistry republiky se stali Julie Kabrdová (SK Nové Město na Moravě), Anna Mládková (TJ Dukla Liberec), Antonín Jelínek (Klub biatlonu Trefa Ml.Boleslav), Martin Šír (ASC Rozsochy), Eliška Polonská (TJ Spartak Vrchlabí) a Tomáš Cenek (FENIX SKI TEAM Jeseník).

Na neděli pořadatelé připravili stíhací závody pro ročník 2007 a štafetové závody pro ročníky 2008 a 2009. V individuálních závodech patří prvenství Elišce Polonské (TJ Spartak Vrchlabí) a Aleši Řezáčovi (Ski klub Jablonec nad Nisou). Ve štafetách pak tituly získaly Fischer Ski klub Šumava Vimperk I. (Hudečková, Krejčí, Mánková) a Středočeský kraj (Poluha, Šembera, Jelínek A.).

Děkujeme za podporu dlouhodobým partnerům, kteří šampionát podpořili – Volkswagen Užitkové vozy, Swix a Kooperativa pojišťovna, za kterou předávala nejúspěšnějším sportovcům ceny členka představenstva Eva Poláchová. Poděkování patří také Decathlonu, který český šampionát podpořil.

Kompletní výsledky najdete na tomto odkazu.Pomoc Ukrajině