Štafetové tituly získali muži FENIX SKI TEAMu Jeseník a ženy Dukly Liberec

Štafetové tituly získali muži FENIX SKI TEAMu Jeseník a ženy Dukly Liberec

6 min 39 s

Běžecká sezona vrcholí na Horních Mísečkách, kde se koná Mistrovství ČR. V sobotu 2. dubna byly na programu závody štafet, při kterých se ve společných dospělých/juniorských kategoriích radovali z titulů muži FENIX SKI TEAM Jeseník a ženy TJ Dukla Liberec I.


V závodě žen a juniorek na 3x5 kilometrů klasicky bylo o vítězkách rozhodnuto velmi brzy. Sestava Dukla Liberec I byl složena z trojice českých reprezentantek a už Kateřina Janatová zakončila první úsek s náskokem téměř 45 vteřin před Duklou Liberec II. Zuzana Holíková a Petra Hynčicová pak odstup od soupeřek ještě navýšily – Dukla Liberec I. získala český titul s náskokem 1:57,7. Na druhé místo se dokázala posunout štafeta SPORT CLUB PLZEŇ (Barbora Beroušková, Anna Votatová, Adéla Nováková). Třetí místo obsadila Dukla Liberec II. (Barbora Antošová, Eliška Šibravová, Tereza Prokešová).

Muži a junioři závodili na 3x8 kilometrů. I tady do závodu nejlépe vstoupila Dukla Liberec, kterou na prvním úseku reprezentoval Petr Knop a který předával s náskokem 45 vteřin. Na druhém a třetím úseku ale předvedli vynikající výkony zástupci FENIX SKI TEAMu Jeseník. Vladimír Kozlovský i Adam Fellner si připsali na svých úsecích nejrychlejší časy a posunuli se z páté příčky po prvním úseku (Kim Žalčík) na první místo.

Druhé místo obsadil se ztrátou 28,3 vteřiny Fischer Ski klub Šumava Vimperk III. (Šimon Pavlásek, Martin Jakš, Tomáš Kalivoda). Bronz získal LK Slovan Karlovy Vary, který nastoupil v čistě juniorské sestavě Daniel Oskar Hozák, Filip Štecher, Kryštof Zatloukal.

V závodě starších dorostenek sledovali diváci drama až do posledního úseku, ve kterém dokázala sestavu Dukla Liberec I posunout na první místo Nela Půbalová, která tak vystoupila na stupně vítězů společně s Karolínou Dvorskou a Martinou Střelečkovou. Druhé místo obsadil FENIX SKI TEAM Jeseník (Anna Milerská, Michaela Mičkerová, Ema Kouřilová), třetí byl Olfin Car Ski Team Trutnov (Lucie Mračková, Matilda Ježková, Eliška Bímanová).

Mezi staršími dorostenci bylo naopak rozhodnuto už po prvním úseku, po kterém měla Dukla Liberec I minutový náskok. Ten si sestava Jiří Tuž, Matyáš Pávek a David Pešta pohlídala až do cíle. Stříbrné medaile patří týmu LK Slovan Karlovy Vary (Marek Štěrba, Mikuláš Bešta, Matyáš Bauer). Bronz vybojoval FENIX SKI TEAM Jeseník (Adam Záhorec, Roman Velc, Marek Juřík).

Titul v kategorii mladších dorostenek získaly na Horních Mísečkách závodnice TJ Spartak Vrchlabí (Ella Kunčíková, Sára Červinková, Eliška Polonská), které s každým úsekem zrychlovaly a posouvaly se vpřed. Druhá byla TJ Dukla Liberec (Anna Šírová, Ema Pokorná, Kateřina Dušková), která na posledním úseku předstihla třetí Ski klub Jablonec nad Nisou I. (Lucie Jindřišková, Kateřina Kašparová, Nikola Karbanová).

Pro zlaté medaile si v závodě mladších dorostenců doběhla sestava Jihočeského kraje (Michal Švarc, Jakub Bouška, Ondřej Nágr). Druhé místo obsadil ČKS SKI Jilemnice I. (Jakub Salaba, Lukáš Kulhánek, Eduard Simbartl), který byl po prvním úseku sice až 13. místě, pak se ale skvělým výkonem posunul na medailové příčky. Bronz získal Ski klub Jablonec nad Nisou I. ve složení Jan Dufek, Šimon Řehoř a Quido Skladan.

V neděli program uzavřou závody volně s hromadným startem.

Kompletní výsledky najdete zde.

 

  Pomoc Ukrajině